winieta na tablicy

Co zrobić jeżeli nie zdamy egzaminu zawodowego 2013?

Autor: Dziennik Zachodni

Data publikacji: 19.06.2013 13:16

Liczba odwiedzin: 8135

Tagi: liceum, błąd w arkuszu technik informatyk, błąd technik informatyk cke, egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe 2013 etap praktyczny, egzamin zawodowy etap praktyczny, błędy egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe 2013, egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe 2013 arkusz, egzamin technik informatyk arkusz, klucz odpowiedzi z egzaminu zawodowego 2013, egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe 2013 klucz odpowiedzi, odpowiedzi do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe 2013, odpowiedzi do egzaminu zawodowego 2013, egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe, egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe 2013, etap pisemny egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe 2013, etap praktyczny egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe 2013, absolwenci szkół zawodowych, absolwenci techników, absolwenci szkół policealnych, szkoła policealna egzamin 2013, technikum egzamin 2013, szkoła zawodowa egzamin 2013, wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe najpopularniejsze zawody, egzamin zawodowy 2013, egzamin zawodowy co było, egzamin zawodowy co będzie, egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe cke, oblany egzamin zawodowy, kwalifikacje zawodowe, egzamin zawodowy nie zdałam, nie zdałem egzaminu zawodowego, co po egzaminie zawodowym, dyplom kwalifikacji zawodowych, kwalifikacje zawodowe z dyplomem

Egzaminy zawodowe rozpoczęły się 17 czerwca. Aktualnie uczniowie techników oraz szkół policealnych do 21 czerwca zdawać będą egzamin praktyczny. Od 1 lipca do 9 sierpnia do egzaminu praktycznego przystąpią uczniowie szkół zawodowych. Wyniki egzaminu praktycznego zostaną ogłoszone 30 sierpnia, co jednak zrobić w sytuacji jeżeli nie zdamy egzaminu?

Co zrobić jeżeli nie zdamy egzaminu zawodowego 2013?
 
Co zrobić jeżeli nie zdamy egzaminu zawodowego 2013?
fot. Polskapresse

Co zrobić jeśli nie zdamy egzaminu zawodowego?

Jeżeli nie uda nam się zaliczyć egzaminu zawodowego to możemy go poprawić. Jeżeli zaliczyliśmy jeden egzamin, na przykład praktyczny, ale nie zdaliśmy teoretycznego to w przyszłym roku musimy poprawić tylko jeden, niezaliczony egzamin. Do poprawy egzaminu wedle starych zasad musimy przystąpić w czasie trwania sesji do której podchodziliśmy pierwotnie.

To znaczy, jeżeli zdawaliśmy egzamin w sesji czerwcowej to poprawić również musimy go w sesji czerwcowej. Egzamin zawodowy możemy powtarzać cały czas, jednak tylko przez trzy lata ważny pozostanie egzamin, który zaliczyliśmy. Po tym czasie, ważność tego egzaminu przepada i musimy pisać wszystko od nowa.

Co ważne, aktualnie w życie wprowadzane są udoskonalone zasady przystępowania do egzaminów oraz ich poprawy. Według nowych zasad poprawić egzamin zawodowy będziemy mogli wciągu całego roku. Wystarczy odpowiednio wcześniej zgłosić chęć do poprawy egzaminu i poczekać na ustalenie terminu.

Jak uzyskać dyplom kwalifikacji zawodowych?

Zdobyć dyplom potwierdzający kwalifikacje możemy na trzy sposoby. Pierwszym z nich jest uczęszczanie do szkoły czyli techników, czy szkół zawodowych. Drugim sposobem zdobycia dyplomu potwierdzającego nasze kwalifikacje jest przejście specjalnego kursu i następnie przystąpienie do egzaminu zawodowego.

Ostatnim sposobem zdobycia dyplomu, który jest szczególnie popularny na Śląsku jest sposób eksternistyczny. Do egzaminu zawodowego według tego trybu możemy przystąpić ,jeżeli przynajmniej przez dwa lata pracowaliśmy w zawodzie, o którego dyplom kwalifikacji chcemy się ubiegać.

W praktyce wygląda to następująco. Jeżeli nie ukończyliśmy szkoły zawodowej i od razu poszliśmy do pracy np. do kopalni, to po dwóch przepracowanych latach w konkretnym zawodzie, mamy prawo podejść do egzaminu zawodowego.

Źródło: Dziennik Zachodni

Komentarze (3)

 • boski (gość)

  boski (gość)

  30.09.13, 12:34

  witam czyli jesli nie zdam teori bo praktyke zdalem na 4 ale jesli nie zdam teori to szew mi nic nie moze zrobic ??

  Zgłoś

 • gość22 (gość)

  gość22 (gość)

  09.08.13, 14:39

  Mam pytanie. Jakbym nie zdała pierwszej poprawki z technikum żywienia i gospodarstwa domowego bym pisała jeszcze na starych zasadach jak do tej pory czy na nowych i na czym będzie to polegało? Na liczeniu, a później gotowaniu? Czas trwania wynosi 240 minut. Niektórzy oddają projekt po dwóch godzinach. Proszę o odpowiedzieć a chociażby podanie linku na ten temat. Z góry dziękuje :) Pozdrawiam.

  Zgłoś

 • xyz (gość)

  xyz (gość)

  19.06.13, 22:27

  Dzięki za ten artykuł właśnie czeka mnie jeszcze tylko praktyczny a teraz przynajmniej wiem, że jak się nie uda to nie będę musiał zdawać całości :)

  Zgłoś


Zamknij

Twój komentarz

Galeria

 • 700 uczniów i 100 przedszkolaków pomieści nowa szkoła w Lublinie

  700 uczniów i 100 przedszkolaków pomieści nowa szkoła w Lublinie

  Autor: Kurier Lubelski

  Data publikacji: 27.08.2014 09:36

  Liczba odwiedzin: 20

  Na lubelskim Sławinie powstała nowa szkoła, w której miejsce znajdzie 700 uczniów i 100 przedszkolaków. Budowa nowej placówki kosztowała około 28 milionów złotych. »

 • W szkołach w Lublinie uczniowie mogą korzystać ze źródełek z wodą

  W szkołach w Lublinie uczniowie mogą korzystać ze źródełek z wodą

  Autor: Kurier Lubelski

  Data publikacji: 27.08.2014 09:19

  Liczba odwiedzin: 29

  Już od września uczniowie lubelskich szkół będą mogli ugasić swoje pragnienie korzystając ze specjalnych źródełek. Urządzenia rozstawiono w podstawówkach, gimnazjach i liceach. W sumie źródełka z wodą ruszą w czternastu szkołach. »

 • Wakacje będą przedłużone o dwa tygodnie? Uczniowie klikają i płacą

  Wakacje będą przedłużone o dwa tygodnie? Uczniowie klikają i płacą

  Autor: Express Ilustrowany

  Data publikacji: 27.08.2014 09:10

  Liczba odwiedzin: 34

  W internecie i na portalach społecznościowych pojawił się filmik "Wakacje zostaną przedłużone o 2 tygodnie. Oficjalne przemówienie Ministra Edukacji” - tytuł zachęca do kliknięcia. Uczniowie klikają i płacą za wysoką cenę. »

 • Matura poprawkowa 2014 z CKE. 60 tys. abiturientów poprawiało maturę z matematyki [WIDEO]

  Matura poprawkowa 2014 z CKE. 60 tys. abiturientów poprawiało maturę z matematyki [WIDEO]

  Autor: TVN24/x-news

  Data publikacji: 27.08.2014 08:50

  Liczba odwiedzin: 34

  Aż 60 tys. abiturientów w całym kraju przystąpiło do matury poprawkowej z matematyki. Jak tłumaczy Grzegorz Owczarzak, dyrektor Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych w Poznaniu, źródłem problemów z matematyką na maturze jest pokutujące wśród uczniów przekonanie, że to przedmiot trudny. To przeświadczenie, towarzyszące im już od pierwszych lat edukacji, skłania wielu do rezygnacji z prób jej opanowania. »

 • Matura poprawkowa 2014 z CKE. Tematy język polski: "Pan Tadeusz" Mickiewicza i "Granica" Nałkowskiej

  Matura poprawkowa 2014 z CKE. Tematy język polski: "Pan Tadeusz" Mickiewicza i "Granica" Nałkowskiej

  Autor: natablicy.pl

  Data publikacji: 26.08.2014 13:30

  Liczba odwiedzin: 700

  Maturzyści, którzy przystąpili do maturalnego egzaminu poprawkowego z języka polskiego musieli zmierzyć się ze znajomością dzieł "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza i "Granica" Zofii Nałkowskiej. Wyniki matury poprawkowej już 12 września. »

 • Nastolatki w Polsce nie potrafią samodzielnie zaparzyć herbaty

  Nastolatki w Polsce nie potrafią samodzielnie zaparzyć herbaty

  Autor: natablicy.pl

  Data publikacji: 26.08.2014 12:57

  Liczba odwiedzin: 142

  Z badania instytutu Millward Brown, w którym wzięły udział polskie nastolatki oraz ich matki wynika, że co czwarte dziecko w wieku 9-16 lat nie potrafi nawet zaparzyć herbaty a rodzic nie widzi w tym nic złego. »

 • Wyprawka szkolna 2014. Ceny podręczników szkolnych wzrosły o 10 procent

  Wyprawka szkolna 2014. Ceny podręczników szkolnych wzrosły o 10 procent

  Autor: Gazeta Krakowska

  Data publikacji: 26.08.2014 12:34

  Liczba odwiedzin: 90

  W tym roku rodzice znów musieli zapłacić więcej za wyprawkę szkolną swoich dzieci. Jak informuje Polska Izba Książki, ceny wzrosły o około 10 procent, a w niektórych księgarniach nawet o 30. »

 • Lalki powinny wyglądem przypominać dzieci, które się nimi bawią [WIDEO]

  Lalki powinny wyglądem przypominać dzieci, które się nimi bawią [WIDEO]

  Autor: Newseria

  Data publikacji: 26.08.2014 12:10

  Liczba odwiedzin: 87

  Zabawa lalką jest dla małych dziewczynek nie tylko rozrywką, lecz także zdaniem psychologów spełnia zadania edukacyjne i umożliwia rozwój społeczny. Opieka nad lalką, a szczególnie jej ubieranie i czesanie, kształtuje także zmysł estetyczny pociech. Specjaliści radzą, aby wybierać lalki wyglądem przypominające dzieci, z którymi małe właścicielki mogą się identyfikować. »

 • Matura poprawkowa 2014 z CKE. Co zrobić jeśli nie zdasz matury poprawkowej w sierpniu?

  Matura poprawkowa 2014 z CKE. Co zrobić jeśli nie zdasz matury poprawkowej w sierpniu?

  Autor: natablicy.pl

  Data publikacji: 26.08.2014 11:50

  Liczba odwiedzin: 510

  Matura poprawkowa 2014 z CKE trwa od 25 do 29 sierpnia. Maturzyści 26 sierpnia zmierzyli się z egzaminami pisemnymi matury poprawkowej. W terminie poprawkowym do matury przystąpiło 76 434 uczniów. A co zrobić jeśli nie zdasz matury poprawkowej? »

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • Następna »

Rok szkolny 2013/2014 - daty

Sonda

Matura poprawkowa 2014 tuż tuż....

Piszę maturę poprawkową i mam nadzieję, że tym razem zdam
53%
Na szczęście zdałem maturę w maju bez żadnych problemów
20%
Wiem, wiem uczę się pilnie już od paru tygodni
14%
A jak to? To już zaraz poprawka matury?!
13%

juniorfutbol.pl

 • 17-letni Szymon Walczak już strzela dla FC Koeln!

  17-letni Szymon Walczak już strzela dla FC Koeln!

  Autor: tom

  Data publikacji: 25.08.2014 12:25

  Liczba odwiedzin: 510

  Gol 17-latka Szymona Walczaka otworzył wynik spotkania drużyn U-19 pomiędzy FC Koeln, w którym występuje Polak, i Wuppertaler SV. Było to pierwsze spotkania polskiego zawodnika w nowych barwach. »

 • Uwaga. Talent | Ten chłopak ma 15 lat i zagra w dorosłej reprezentacji Norwegii!

  Uwaga. Talent | Ten chłopak ma 15 lat i zagra w dorosłej reprezentacji Norwegii!

  Autor: Marcin Trzyna

  Data publikacji: 25.08.2014 11:31

  Liczba odwiedzin: 2093

  Nazywa się Martin Odegaard. Urodził się 17 grudnia 1998 roku. Ma więc 15 lat. Jest zawodnikiem Strömsgodset i młodzieżowej reprezentacji Norwegii. Ma olbrzymi talent - szczególnie do dryblingu. Wkrótce może być wielką gwiazdą. »

Najnowsze materiały

Najczęściej komentowane

Najpopularniejsze materiały

Polskapresse sp z.o.o informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie natablicy.pl podlegają ochronie. Dowiedz się więcej
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej

Copyright Polskapresse Sp. z o.o. Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności

Witryna korzysta z plików cookies oraz informacji zapisywanych i odczytywanych z localStorage, aby dopasować interesujące treści oraz reklamy. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki, w szczególności w zakresie cookies, oznacza, że pliki będą umieszczane na urządzeniu końcowym. Możesz zmienić ustawienia przechowywania i dostępu do cookies i localStorage używając ustawień przeglądarki lub używanego urządzenia. Szczegóły w „Polityce Prywatności”.

Zamknij