winieta na tablicy

Langloo

Co zrobić jeżeli nie zdamy egzaminu zawodowego 2013?

Autor: Dziennik Zachodni

Data publikacji: 19.06.2013 13:16

Liczba odwiedzin: 17806

Tagi: liceum, błąd w arkuszu technik informatyk, błąd technik informatyk cke, egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe 2013 etap praktyczny, egzamin zawodowy etap praktyczny, błędy egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe 2013, egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe 2013 arkusz, egzamin technik informatyk arkusz, klucz odpowiedzi z egzaminu zawodowego 2013, egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe 2013 klucz odpowiedzi, odpowiedzi do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe 2013, odpowiedzi do egzaminu zawodowego 2013, egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe, egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe 2013, etap pisemny egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe 2013, etap praktyczny egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe 2013, absolwenci szkół zawodowych, absolwenci techników, absolwenci szkół policealnych, szkoła policealna egzamin 2013, technikum egzamin 2013, szkoła zawodowa egzamin 2013, wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe najpopularniejsze zawody, egzamin zawodowy 2013, egzamin zawodowy co było, egzamin zawodowy co będzie, egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe cke, oblany egzamin zawodowy, kwalifikacje zawodowe, egzamin zawodowy nie zdałam, nie zdałem egzaminu zawodowego, co po egzaminie zawodowym, dyplom kwalifikacji zawodowych, kwalifikacje zawodowe z dyplomem

Egzaminy zawodowe rozpoczęły się 17 czerwca. Aktualnie uczniowie techników oraz szkół policealnych do 21 czerwca zdawać będą egzamin praktyczny. Od 1 lipca do 9 sierpnia do egzaminu praktycznego przystąpią uczniowie szkół zawodowych. Wyniki egzaminu praktycznego zostaną ogłoszone 30 sierpnia, co jednak zrobić w sytuacji jeżeli nie zdamy egzaminu?

Co zrobić jeżeli nie zdamy egzaminu zawodowego 2013?
 
Co zrobić jeżeli nie zdamy egzaminu zawodowego 2013?
fot. Polskapresse

Co zrobić jeśli nie zdamy egzaminu zawodowego?

Jeżeli nie uda nam się zaliczyć egzaminu zawodowego to możemy go poprawić. Jeżeli zaliczyliśmy jeden egzamin, na przykład praktyczny, ale nie zdaliśmy teoretycznego to w przyszłym roku musimy poprawić tylko jeden, niezaliczony egzamin. Do poprawy egzaminu wedle starych zasad musimy przystąpić w czasie trwania sesji do której podchodziliśmy pierwotnie.

To znaczy, jeżeli zdawaliśmy egzamin w sesji czerwcowej to poprawić również musimy go w sesji czerwcowej. Egzamin zawodowy możemy powtarzać cały czas, jednak tylko przez trzy lata ważny pozostanie egzamin, który zaliczyliśmy. Po tym czasie, ważność tego egzaminu przepada i musimy pisać wszystko od nowa.

Co ważne, aktualnie w życie wprowadzane są udoskonalone zasady przystępowania do egzaminów oraz ich poprawy. Według nowych zasad poprawić egzamin zawodowy będziemy mogli wciągu całego roku. Wystarczy odpowiednio wcześniej zgłosić chęć do poprawy egzaminu i poczekać na ustalenie terminu.

Jak uzyskać dyplom kwalifikacji zawodowych?

Zdobyć dyplom potwierdzający kwalifikacje możemy na trzy sposoby. Pierwszym z nich jest uczęszczanie do szkoły czyli techników, czy szkół zawodowych. Drugim sposobem zdobycia dyplomu potwierdzającego nasze kwalifikacje jest przejście specjalnego kursu i następnie przystąpienie do egzaminu zawodowego.

Ostatnim sposobem zdobycia dyplomu, który jest szczególnie popularny na Śląsku jest sposób eksternistyczny. Do egzaminu zawodowego według tego trybu możemy przystąpić ,jeżeli przynajmniej przez dwa lata pracowaliśmy w zawodzie, o którego dyplom kwalifikacji chcemy się ubiegać.

W praktyce wygląda to następująco. Jeżeli nie ukończyliśmy szkoły zawodowej i od razu poszliśmy do pracy np. do kopalni, to po dwóch przepracowanych latach w konkretnym zawodzie, mamy prawo podejść do egzaminu zawodowego.

Źródło: Dziennik Zachodni

Komentarze (3)

 • boski (gość)

  boski (gość)

  30.09.13, 12:34

  witam czyli jesli nie zdam teori bo praktyke zdalem na 4 ale jesli nie zdam teori to szew mi nic nie moze zrobic ??

  Zgłoś

 • gość22 (gość)

  gość22 (gość)

  09.08.13, 14:39

  Mam pytanie. Jakbym nie zdała pierwszej poprawki z technikum żywienia i gospodarstwa domowego bym pisała jeszcze na starych zasadach jak do tej pory czy na nowych i na czym będzie to polegało? Na liczeniu, a później gotowaniu? Czas trwania wynosi 240 minut. Niektórzy oddają projekt po dwóch godzinach. Proszę o odpowiedzieć a chociażby podanie linku na ten temat. Z góry dziękuje :) Pozdrawiam.

  Zgłoś

 • xyz (gość)

  xyz (gość)

  19.06.13, 22:27

  Dzięki za ten artykuł właśnie czeka mnie jeszcze tylko praktyczny a teraz przynajmniej wiem, że jak się nie uda to nie będę musiał zdawać całości :)

  Zgłoś


Zamknij

Twój komentarz

Polecamy

juniorfutbol.pl

 • Zagranie weekendu | "Cuda" Ricardinho na mistrzostwach w futsalu! [WIDEO]

  Zagranie weekendu | "Cuda" Ricardinho na mistrzostwach w futsalu! [WIDEO]

  Autor: tom

  Data publikacji: 09.02.2016 15:31

  Liczba odwiedzin: 1210

  W Serbii odbywają się mistrzostwa Europy w futsalu. Jednym z najefektowniej grających zawodników jest Portugalczyk Ricardinho, który "dopuszczał się" wręcz niewyobrażalnych zagrań, które notabene często kończyły się bramkami. Zobaczcie sami. »

 • Oficjalnie: Lechia zakontraktowała Martina Kobylańskiego

  Oficjalnie: Lechia zakontraktowała Martina Kobylańskiego

  Autor: pk/Dziennik Bałtycki

  Data publikacji: 08.02.2016 14:50

  Liczba odwiedzin: 62

  Martin Kobylański został kolejnym wzmocnieniem Lechii. 21-letni pomocnik przeszedł pozytywnie testy w gdańskim klubie i podpisał 2,5-roczną umowę. »

Sonda

Mój ulubiony przedmiot w szkole to...

WF
28%
Matematyka
24%
Historia
12%
Język polski
12%
Chemia
9%
Informatyka
6%
WOS
5%
Fizyka
4%

Najnowsze materiały

 • Koniec roku szkolnego. J. Owsiak rozdał dzieciom "Apteczki Małych Ratowników WOŚP"

  Koniec roku szkolnego. J. Owsiak rozdał dzieciom "Apteczki Małych Ratowników WOŚP"

  Autor: TVN24/x-news

  Data publikacji: 26.06.2015 20:16

  Liczba odwiedzin: 2252

  Z okazji zakończenia roku szkolnego Jerzy Owsiak odwiedził dwie warszawskie szkoły. W ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" rozdał uczniom z klas I-III Apteczki Małych Ratowników WOŚP. Zaapelował też do uczniów, aby nie bali się pomagać innym. - Wy będziecie obywatelami, którzy będą budowali ten kraj. Budujcie go bardzo bezpiecznie – powiedział Jerzy Owsiak. »

 • Sklepiki szkolne całkowicie znikną? To całkiem możliwe

  Sklepiki szkolne całkowicie znikną? To całkiem możliwe

  Autor: Anna Jarmuż/Głos Wielkopolski

  Data publikacji: 26.06.2015 20:12

  Liczba odwiedzin: 2411

  Od września w szkolnych sklepikach sprzedawać będzie można wyłącznie zdrową żywność. Za nieprzestrzeganie przepisów grozi grzywna. Uczniów czekają też inne zmiany. »

 • Skarga maturzystów z Ostrowca oddalona przez Trybunał Konstytucyjny

  Skarga maturzystów z Ostrowca oddalona przez Trybunał Konstytucyjny

  Autor: TVN24/x-news

  Data publikacji: 24.06.2015 16:30

  Liczba odwiedzin: 2144

  Trybunał Konstytucyjny uznał, że brak możliwości zaskarżenia unieważnienia matury do sądu administracyjnego jest zgodny z konstytucją. - Stwierdzanie niesamodzielności rozwiązywania zadań podczas sprawdzania pracy egzaminacyjnej nie jest czynnością administracyjną – uzasadnił decyzję sędzia Mirosław Granat. »

 • Maturzyści z II LO w Radomsku musieli powtarzać egzamin przez "błąd odczytu"

  Maturzyści z II LO w Radomsku musieli powtarzać egzamin przez "błąd odczytu"

  Autor: Małgorzata Kulka/Dziennik Łódzki

  Data publikacji: 24.06.2015 16:27

  Liczba odwiedzin: 2242

  Dlaczego matura dwóch uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku została unieważniona? Musieli zdawać drugi raz. »

 • Egzamin zawodowy 2015 KLUCZ ODPOWIEDZI, ARKUSZE. Egzamin zawodowy - część wspólna

  Egzamin zawodowy 2015 KLUCZ ODPOWIEDZI, ARKUSZE. Egzamin zawodowy - część wspólna

  Autor: KD/Dziennik Zachodni

  Data publikacji: 23.06.2015 11:26

  Liczba odwiedzin: 2733

  Egzamin Zawodowy 2015: pisemna część egzaminu zawodowego w nowej formule. W woj. śląskim w sesji letniej jest on przeprowadzany dla 127 kwalifikacji zawodowych. »

 • Egzamin gimnazjalny: Młodzież ma problemy z matematyką i przyrodą

  Egzamin gimnazjalny: Młodzież ma problemy z matematyką i przyrodą

  Autor: Anna Jarmuż/Głos Wielkopolski

  Data publikacji: 23.06.2015 11:17

  Liczba odwiedzin: 3134

  Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki kwietniowego egzaminu gimnazjalnego. Wyniki są podobne, jak w zeszłym roku. Młodzież nadal nie radzi sobie z przedmiotami ścisłymi. »

Rok szkolny 2014/2015 - daty

W tym dniu nie ma jeszcze żadnego wydarzenia.

Polskapresse sp z.o.o informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie natablicy.pl podlegają ochronie. Dowiedz się więcej
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej

Copyright Polskapresse Sp. z o.o. Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.