winieta na tablicy

Langloo

Egzamin gimnazjalny 2011, wyniki. Część humanistyczna poszła lepiej niż test matematyczno-przyrodniczy

Niektóre Okręgowe Komisje Egzaminacyjne opublikowały raporty z wynikami egzaminu gimnazjalnego, który uczniowie pisali 12, 13 i 14 kwietnia 2011 roku.

Jak poszło gimnazjalistom na egzaminie?
 
Jak poszło gimnazjalistom na egzaminie?
fot. Polskapresse

Do zdobycia maksymalnie było po 50 pkt. z części humanistycznej i matematyczno - przyrodniczej. Z części językowej także można było uzyskać 50 pkt., jednak wynik egzaminu gimnazjalnego z języków obcych (jeszcze w tym roku) nie jest brany pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadgimnazjalnych.

ZOBACZ TAKŻE

Egzamin gimnazjalny 2011. Uczniowie ze szkół na wsiach słabo znają angielski

Egzamin gimnazjalny 2011. Wyniki w woj. śląskim - średnie

Egzamin gimnazjalny 2011. Na Pomorzu wyniki poniżej średniej krajowej

Egzamin gimnazjalny 2011. Wyniki w Wielkopolsce gorsze niż przed rokiem

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2011. TEST HUMANISTYCZNY - ARKUSZ, ROZWIĄZANIE, ODPOWIEDZI

Egzamin gimnazjalny 2011. TEST MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY - ARKUSZ, ROZWIĄZANIE, ODPOWIEDZI

Egzamin gimnazjalny 2011. TESTY Z JĘZYKÓW OBCYCH - ARKUSZ, TRANSKRYPCJA ROZWIĄZANIE, ODPOWIEDZI

Egzamin gimnazjalny 2011. WYNIKI egzaminu gimnazjalnego 15 czerwca 2011

Egzamin gimnazjalny sprawdzał stopień opanowania przez uczniów kończących naukę w gimnazjum wiadomości i umiejętności określonych w standardach wymagań egzaminacyjnych zgodnie z podstawą programową kształcenia ogólnego. Wszyscy gimnazjaliści rozwiązywali te same zadania egzaminacyjne.

Osiągnięcia uczniów ze szkół w większych miastach są na ogół wyższe niż osiągnięcia ich kolegów ze szkół wiejskich. Wyraźnie to widać patrząc na wyniki z języka angielskiego. Podobnie jak w ubiegłym roku, dziewczęta osiągnęły wyższe wyniki niż chłopcy, szczególnie w części humanistycznej. W części matematyczno - przyrodniczej różnice są niewielkie.

OKE Gdańsk: Gimnazjaliści z Gdyni i Gdańska niepokonani

W województwie kujawsko - pomorskim do egzaminu przystąpiły prawie 24 tys. uczniów klas trzecich z ponad 400 gimnazjów. Wyróżniono kilka obszarów standardów wymagań egzaminacyjnych w każdej części. I tak średnia punktów zdobytych przez uczniów z części humanistycznej to 24 pkt. na 50 możliwych. Z części matematyczno - przyrodniczej - 22,65 pkt. (na 50), a z części językowej: język angielski - 26,67 pkt., język niemiecki - 26,53 pkt., język rosyjski - 22,9 pkt.

Z części humanistycznej najlepszy średni wynik uzyskali uczniowie powiatu radziejowskiego - 26,66 pkt. Najlepsi z zagadnień matematyczno - przyrodniczych okazali się uczniowie z Torunia (średnio 24,78 pkt.). Podobnie jest w przypadku języka angielskiego. Torunianie otrzymali średnio 31,12 pkt. W języku niemieckim bryluje powiat aleksandrowski. Tutaj uczniowie zebrali 30,52 pkt. Powiat lipnowski okazał się natomiast najlepszy z języka rosyjskiego (32,39 pkt.).

Raport z woj. kujawsko - pomorskiego

Na Pomorzu egzamin pisało ponad 25 tys. gimnazjalistów. W całym regionie najlepsi są uczniowie z Gdyni. Z części humanistycznej zdobyli średnio 26,59 pkt., z matematyczno - przyrodniczej - 26,29 pkt., z języka angielskiego - 33,80 pkt. Język niemiecki to natomiast konik młodych Gdańszczan, którzy otrzymali 35,66 pkt. - ponad 7 pkt. więcej niż uczniowie z powiatu puckiego, którzy zajęli drugie miejsce w regionie (27,20 pkt.). Na Pomorzu w części językowej gimnazjaliści zdawali także język francuski (Gdynia - 44,34 pkt., Gdańsk - 29,50 pkt.) i język hiszpański (Gdańsk - 36,18 pkt.)

Zobacz raport z województwa pomorskiego

OKE Poznań: Wielkopolanie nieznacznie lepsi od uczniów z woj. lubuskiego

OKE Poznań podaje, że do egzaminu gimnazjalnego, łącznie z woj. zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego, przystąpiło blisko 70 tys. uczniów.

W części humanistycznej najlepiej poradzili sobie gimnazjaliści z województwa lubuskiego zdobywając średnio 24,12 pkt. W części matematyczno - przyrodniczej lepsi okazali się Wielkopolanie - 23,38 pkt. Podobnie jest z językiem angielskim, z którego uczniowie woj. wielkopolskiego otrzymali 25,35 pkt. Gimnazjaliści z woj. lubuskiego ponowie wiodą prym w języku niemieckim - 27,61 pkt.

W Lubuskiem najlepiej poradzili sobie uczniowie z Zielonej Góry (część humanistyczna - 26,10 pkt., część matematyczno - przyrodnicza - 25,24 pkt., język angielski - 34,85 pkt.). Wśród gimnazjalistów z woj. zachodniopomorskiego prym wiodą mieszkańcy Szczecina (cz. humanistyczna - 26,32, cz. matematyczno - przyrodnicza - 24,45, język angielski - 32,18 pkt.). W Wielkopolsce najlepsi są natomiast uczniowie z Poznania (cz. humanistyczna - 26,19, cz. matemartyczno - przyrodnicza - 25,82, język angielski - 32,61 pkt.).

Zobacz pełny raport OKE Poznań

OKE Warszawa: Warszawscy gimnazjaliści najlepsi w regionie

Z 934 szkół w woj. mazowieckim do egzaminu przystąpiło prawie 55 tys. uczniów. Jak podaje OKE Warszawa, dla większości gimnazjalistów tegoroczny zestaw humanistyczny był umiarkowanie trudny. W przypadku testu matematyczno - przyrodniczego, dla większości uczniów tegoroczny egzamin z przedmiotów był raczej trudny.

Egzamin humanityczny został podzielony na dwie części, z których uczniowie lepiej opanowali umiejętności z zakresu czytania. Wymagania w tym zakresie spełnili w 64 proc. Więcej problemów sprawiło uczniom tworzenie własnego tekstu. Wymagania w tym zakresie spełnili w 45 proc.

Na teście matematyczno - przyrodniczym najlepsze wyniki gimnazjaliści uzyskali w obszarze wyszukiwania i stosowania informacji. Wymagania egzaminacyjne spełnili w 55 proc. Najwięcej problemów sprawiło uczniom
stosowanie zintegrowanej wiedzy i umiejętności do rozwiązywania problemów. Te wymagania spełnili tylko w 37 proc.

W części humanistycznej najlepsi okazali się uczniowie okręgu warszawskiego (30,53 pkt.). Tuż za nim byli mieszkańcy okręgu otwockiego (30,22 pkt.). Podobnie jest w przypadku części matematyczno - przyrodniczej i językowej. Najlepsza średnia to 27,80 pkt. (mat-przyr) i 35,49 (język angielski). Język niemiecki to natomiast domena gimnazjalistów z okręgu grodziskiego (48,33 pkt.).

Informacja o wynikach egzaminu w woj. mazowieckim

Woj. śląskie: Bielko-Biała najlepsza

Na Śląsku egzamin gimnazjalny pisało blisko 46 tys. uczniów. Zestaw zadań egzaminacyjnych w części
humanistycznej okazał się dla nich umiarkowanie trudny. Najwyższy średni wynik uzyskali gimnazjaliści z powiatu mikołowskiego - 27,45 pkt. W większości zadań lepiej poradziły sobie dziewczęta.

W teście matematyczno - przyrodniczym najlepsi okazali się uczniowie z Bielska-Białej (26,14 pkt.). Najwyższe wyniki osiągali w zakresie wyszukiwania i stosowania informacji. W rozróznieniu na płeć, wyniki są tu bardziej do siebie zbliżone.

W zadaniach z języka angielskiego również najlepiej wypadła Bielsko-Biała. Uczniowie z tego miasta zdobyli 32,13 pkt. W języku niemieckim zdecydowanie najlepsi są gimnazjaliści z powiatu raciborskiego.

Zobacz pełny raport OKE Jaworzno

OKE Wrocław: Dolnośląskie i Opolskie na równym poziomie

Uczniowie podlegający pod OKE Wrocław lepiej napisali część humanistyczną niż matematyczno - przyrodniczą. W woj. dolnośląskim średni wyniki to: 24,7 pkt. (cz. humanistyczna) i 23 pkt. (cz. matematyczno - przyrodnicza). Uczniowie z woj. opolskiego uzyskiwali średnio 24,6 pkt. (cz. humnistyczna) i 22,9 pkt. (cz. matematyczno - przyrodnicza).

Egzamin z języka angielskiego najlepiej napisali gimnazjaliści z Wrocławia (33,9 pkt.). Z języka niemieckiego - uczniowie z powiatu strzeleckiego (woj. opolskie), którzy średnio zdobyli 34,4 pkt.

Zobacz statystyki przygotowane przez OKE Wrocław

OKE Łomża: Poziom na Podlasiu i w kujawsko-pomorskiem wyrównany

Średni wynik gimnazjalistów z województwa podlaskiego piszących w pierwszym terminie standardowy zestaw zadań z części humanistycznej to 24,9 pkt., z części matematycznoprzyrodniczej – 24,2 pkt., z języka angielskiego – 28,7 pkt., z języka niemieckiego – 27,7 pkt., z języka rosyjskiego – 34,1.

Uczniowie z woj. kujawsko - pomorskiego uzyskiwali: z części humanistycznej to 23,8 pkt., z części matematyczno-przyrodniczej – 22,8 pkt., z języka angielskiego – 27,3 pkt., z języka niemieckiego – 26,8 pkt., a z języka rosyjskiego – 27,7 pkt.

Najlepszy wynik z części humanistycznej uzyskali uczniowie z powiatu augustowskiego (30,2 pkt. w gminie Płaska). Test matematyczno - przyrodniczy najlepiej poszedł w powiecie braniewskim (29,7 pkt. w gminie Wilczęta), a egzamin z języka angielskiego - w powiecie hajnowskim (40,8 pkt. w gminie Kleszczele).

Zobacz raport OKE Łomża

OKE Kraków: Lubelskie osiągnęło najgorszy wynik

Statystyczny uczeń klasy trzeciej gimnazjum w rejonie działania OKE Kraków (woj. lubelskie, małopolskie i podkarpackie) uzyskał na egzaminie gimnazjalnym w części humanistycznej 26,69 pkt., w części matematyczno - przyrodniczej 24,44 pkt., z języka angielskiego 28,07 pkt., z języka niemieckiego – 28,81 pkt., z języka rosyjskiego 28,28 pkt., a języka francuskiego i języka hiszpańskiego po 35,6 pkt.

Różnice między średnimi wynikami szkół w poszczególnych województwach są niewielkie – około 1,5 punktu.

Średni wynik uczniów z woj. lubelskiego z części humanistycznej wyniósł 26,38 pkt. 23,75 pkt., czyli mniej niż połowę punktów możliwych do zdobycia uzyskała młodzież z części matematyczno - przyrodniczej.

Trochę lepiej wypadła część językowa. Najwięcej uczniów rozwiązywało test z języka angielskiego. Tu średnia wynosi 27,36 pkt. Średnia z niemieckiego to 28,36 pkt., rosyjskiego - 28,28 pkt., francuskiego - 33,54 pkt., z hiszpańskiego - 35,6 pkt.

Zobacz informację o wynikach egzaminu gimnazjalnego OKE Kraków

OKE Łódź: Wyniki uczniów z Łodzi średnie

Przeciętny trzecioklasista z Łódzkiego zdobył z części humanistycznej 25,16 pkt., a z części matematyczno - przyrodniczej - 23,81 pkt.

Zobacz wyniki dla woj. łódzkiego

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • 3
 • Następna »

Komentarze (145)

 • aaaanka. (gość)

  aaaanka. (gość)

  08.12.11, 13:26

  polski prosty. historia i wos uuuujdzie. przyroda - masakra! . matematyka prosta była . francuski przede mną . 3majcie kciuki . ;ddd

  Zgłoś

 • Gdanszczanka (gość)

  Gdanszczanka (gość)

  12.07.11, 21:15

  więcej wypełniania przez 3 lata idiotycznych ćwiczeń , uczenia się na pamięć zamiast logicznego myślenia .. to właśnie błędy w nauczaniu nas sprawiają że testy wyszły jak wyszły ...uczą w gimnazjum teorii pamięciowej a jak przyjdzie użyć logiki to nie wiele umie to zrobić - POWODZENIA DRODZY NAUCZYCIELE ABY TAK DALEJ

  Zgłoś

 • Adin2 (gość)

  Adin2 (gość)

  29.06.11, 22:36

  Ja jak szedłem do technikum to miałem 97, albo 98 na 100 pkt rekrutacyjnych i średnią 6,0 ;) i nikt mi nie powie, że oceny miałem naciągane :)

  Zgłoś

 • sandersia (gość)

  sandersia (gość)

  29.06.11, 09:15

  Mam średnie oceny a z obu testów mam 76 pkt. Dziewczyny z mojej klasy ze średnią 5,1 - 51 ,a druga z 5,3 - 71 , więc.......

  Zgłoś

 • Ola (gość)

  Ola (gość)

  27.06.11, 18:05

  A ja mam kurwa mać 70 punktów i jestem na 2 miejscu w klasie, a oceny mam jedne ze słabszych bo nie podlizuję się nauczycielom i nie naciągam każdej oceny. Taka to sprawiedliwość w polskich szkołach.

  Zgłoś

 • martini (gość)

  martini (gość)

  27.06.11, 15:17

  z humana 29 pkt, z matmy 20, a z angola 30. heh średnia ocen 5,33. tylko na taką średnią pracowałam cały rok... nauczyciele stawiali mi co wychodziło...

  Zgłoś

 • hehe (gość)

  hehe (gość)

  23.06.11, 13:11

  wyników już nie zmienicie. stało się i tyle ;) bedzie dobrze

  Zgłoś

 • manio (gość)

  manio (gość)

  20.06.11, 19:45

  ciekawe co nauczyciele mają do powiedzenia o wysokich średnich ocen i beznadziejnych z egzaminów. Wy zresztą też. Zawsze się ślizgacie. Jak się wychowuje to pokolenie...lawirowanie

  Zgłoś

 • 19.06.11, 19:11

  Komentarz usunięty

 • Lala (gość)

  Lala (gość)

  19.06.11, 18:36

  "Szczescie" - trafiają ci się większosc rzeczy, ktore potrafisz.

  Zgłoś

 • dragon (gość)

  dragon (gość)

  19.06.11, 17:55

  Odpowiedzi na mój post zabawne-w wielu szkołach są"naciągane "piątki,żeby były dobre świadectwa-w sąsiedniej szkole 15 osób na 30 ma świadectwo z paskiem,a najlepszy wynik z testu-79 pkt.W mojej szkole fakt uzyskania 6 z matematyki,fizyki i informatyki nie skłania polonistki i historyka do postawienia wyższych ocen-co więcej-jeśli wychodzi ci między 4 a 5 -to dostaniesz i tak 4. I nie ględźcie ,że szczęście decyduje o wysokim wyniku-samym szczęściem nie napiszesz na 80-90% A testy zewnętrzne są czasem jedynym rozwiązaniem dla ludzi, którzy nie są pupilkami nauczycieli albo mają porytych nauczycieli(jak kilku u nas-gdzie finalista konkursu wojewódzkiego ma 4),żeby udowowodnić,co umieją. Tu się kłania post Piotrka-średnia niska, a test dużo powyżej średniej.To tylko dowodzi,jak "obiektywni" są nauczyciele.

  Zgłoś

 • natti. (gość)

  natti. (gość)

  18.06.11, 17:39

  dokładnie Lala ! ; D XD

  Zgłoś

 • Lala (gość)

  Lala (gość)

  18.06.11, 16:02

  Zgadzam sie z ponizsza wypowiedzią. Testy nie sprawdzają calej wiedzy, a poza tym nikt nie potrafi wszystkiego. Ktos moze miec szczescie i napisać na 80 pkt, a ktoś nie. I to wcale nie wiąze się z paskami. Bo skoro się nie udaje każdemu to znaczy, że niełatwo zdobyc takie swiadectwo i jednak trzeba cięzko na nie zapracować

  Zgłoś

 • natti. (gość)

  natti. (gość)

  18.06.11, 14:40

  co do wypowiedzi "dragon" to ten test sprawdza nie cała wiedze tylko cześć.. wiec niektórym wychodza paski i słabo napisali to nie znaczy ze na pasek nie zasługuja ! i nie ma co sie podniecać , że najsłabszy wyniki w klasie był 75 . !

  Zgłoś

 • ekamina (gość)

  ekamina (gość)

  17.06.11, 22:46

  Mi poszło słabo, z humana 36, mat-przyrodniczy 37, ang 46, a do liceum mam łącznie 147 punktów, nie wiem czy się dostanę tam gdzie chcę.

  Zgłoś

 • dragon (gość)

  dragon (gość)

  17.06.11, 22:23

  Z humana 38,z mat-przyr 46 ,z ang 50(żal, że nie liczą), a świadectwa z paskiem nie mam-i teraz widać co są warte te "paski"w wielu szkołach- średnia całej szkoły z testu(bez języka) jest 80 pkt, a w klasie "pasek" mają tylko 2 osoby, ale z testu najniższy wynik to 75

  Zgłoś

 • eeTam (gość)

  eeTam (gość)

  17.06.11, 15:05

  Ja miałam z humana 42pkt, z matmy 24pkt, 41pkt-niemiecki. I wcale nie jestem załamana.:D wiem,ze ten test to i tak pic na wodę:D świadectwa z paskiem tez nie mam. do liceum idę,nie przejmuję się,bo ocenki mam w miarę.;-)

  Zgłoś

 • Cyga (gość)

  Cyga (gość)

  17.06.11, 14:52

  Ja tam jestem zadowolona :DD 42 z humana i 36 ze ścisłych + świadectwo 61 i będzie 139 pkt. :D Do liceum do którego idę w zeszłym roku przyjmowali wiarę poniżej 100 pkt. ,więc się nie przejmuję, jednakowoż na mój profil jest 56 chętnych ,a miejsc 30. Nie przejmujcie się, lada dzień wakacje :D A na pewno gdzieś się dostaniecie, to już nie ten poziom co dawniej. :) Pozdrawiam.

  Zgłoś

 • Piotrek (gość)

  Piotrek (gość)

  16.06.11, 22:29

  Z humana 41 z maty 37 a średnia niby 3,88 ;p

  Zgłoś

 • no.. (gość)

  no.. (gość)

  16.06.11, 21:09

  ja mam 29 z obu :( nigdzie sie nie dostane :(

  Zgłoś


Zamknij

Twój komentarz

Polecamy

Sonda

W trakcie Przerwy Świątecznej 2014 zamierzam...

Zajadać świątecznymi smakołykami - pierogami, makowcem, piernikiem
31%
Uczyć do majowego egzaminu maturalnego
25%
Lenić się od rana do wieczora :)
23%
Spotykać się z kolegami i koleżankami
13%
A ja wyjeżdżam na narty w góry!
8%

juniorfutbol.pl

 • Liga Młodzieżowa UEFA - który klub ma najlepszych młodych zawodników? (WYNIKI, PARY 1/8, STRZELCY)

  Liga Młodzieżowa UEFA - który klub ma najlepszych młodych zawodników? (WYNIKI, PARY 1/8, STRZELCY)

  Autor: tom

  Data publikacji: 19.12.2014 13:53

  Liczba odwiedzin: 1052

  Wraz z końcem fazy grupowej Ligi Mistrzów zakończyły się także grupowe zmagania Ligi Młodzieżowej UEFA. W poniedziałek 15 grudnia rozlosowano pary 1/8 finału turnieju. Obrońcy tytułu młodzi piłkarze Barcelony zagrają z Anderlechtem. W razie awansu kolejnym rywalem Blaugrany może być... Real Madryt. »

 • Ntcham-Ambrose, czyli o dwóch francuskich nastolatkach, którzy podbijają Manchester

  Ntcham-Ambrose, czyli o dwóch francuskich nastolatkach, którzy podbijają Manchester

  Autor: tom

  Data publikacji: 19.12.2014 10:24

  Liczba odwiedzin: 262

  Manchester City zakwalifikował się do 1/8 finału Ligi Młodzieżowej UEFA. W składzie drużyny U19 "The Citizens" znajduje się dwóch Francuzów - 18-letni pomocnik Olivier Ntcham i 17-letni napastnik Thierry Ambrose. W Anglii "opiekuje" się nimi m.in. były reprezentant Francji Patrick Vieira, który jest trenerem drużyny rezerw. Nic dziwnego, że ich umiejętności rosną w fenomenalnym tempie. »

Najnowsze materiały

 • Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła terminy egzaminów eksternistycznych

  Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła terminy egzaminów eksternistycznych

  Autor: Natablicy.pl

  Data publikacji: 25.12.2014 21:03

  Liczba odwiedzin: 51

  Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła harmonogram egzaminów eksternistycznych w zimowej sesji egzaminacyjnej w 2015 r. Egzaminy rozpoczną się już 6 lutego 2015 roku o godzinie 15.00. »

 • Najwyższa Izba Kontroli sprawdzi dostępność podręczników szkolnych

  Najwyższa Izba Kontroli sprawdzi dostępność podręczników szkolnych

  Autor: Natablicy.pl

  Data publikacji: 25.12.2014 20:52

  Liczba odwiedzin: 61

  Najwyższa Izba Kontroli ogłosiła, że zamierza skontrolować dostępność podręczników szkolnych, w tym także tych bezpłatnych. »

 • Prezent dla fanów Harry'ego Pottera. 12 opowiadań na gwiazdkę od J.K Rowling [WIDEO]

  Prezent dla fanów Harry'ego Pottera. 12 opowiadań na gwiazdkę od J.K Rowling [WIDEO]

  Autor: CNN Newsource/x-news

  Data publikacji: 25.12.2014 12:32

  Liczba odwiedzin: 161

  Fani Harry’ego Pottera dostali prezent od autorki serii przygód czarodzieja. J. K. Rowling skończyła swój cykl dwunastu opowiadań, które publikowała w grudniu na stronie pottermore.com. W notatkach pojawiły się szczegóły dotyczące tzw. Orderu Merlina oraz przybliżenie postaci Draco Malfoya. 23 grudnia autorka zamieściła też opis pogrzebu Albusa Dumbledore’a. »

 • Bożonarodzeniowe życzenia od minister edukacji Joanny Kluzik-Rostkowskiej [WIDEO]

  Bożonarodzeniowe życzenia od minister edukacji Joanny Kluzik-Rostkowskiej [WIDEO]

  Autor: Natablicy.pl / MEN

  Data publikacji: 24.12.2014 15:08

  Liczba odwiedzin: 160

  Minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska w specjalnym filmiku składa przedszkolakom, uczniom, rodzicom, wszystkim nauczycielom i innym pracownikom oświaty życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. »

 • Choinka na uśmiech. Dobry nastrój nagradza rozbłyskiem lampek [WIDEO]

  Choinka na uśmiech. Dobry nastrój nagradza rozbłyskiem lampek [WIDEO]

  Autor: TVN24/X-News

  Data publikacji: 24.12.2014 14:53

  Liczba odwiedzin: 216

  Taka choinka nie wybaczy braku dobrego świątecznego nastroju. By zapłonęły na niej świecidełka, musimy się do niej uśmiechnąć. System wykorzystuje standardową kamerę internetową, które obserwuje naszą twarz, a program stara się dopasować obraz mimiki do wcześniej zdefiniowanych emocji, których opis zapisano w jego bazie danych - tłumaczy Konrad Bocian z firmy Quantum Lab. »

 • MEN: Dystrybucja trzeciej części "Naszego Elementarza" - "Wiosna" zakończona

  MEN: Dystrybucja trzeciej części "Naszego Elementarza" - "Wiosna" zakończona

  Autor: Natablicy.pl/ MEN

  Data publikacji: 24.12.2014 10:41

  Liczba odwiedzin: 148

  Zakończyła się dystrybucja trzeciej części „Naszego elementarza” - "Wiosna" darmowego podręcznika dla pierwszoklasistów. Ponad 555 tysięcy książek trafiło do przeszło 12 tysięcy szkół. »

Rok szkolny 2014/2015 - daty

Polskapresse sp z.o.o informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie natablicy.pl podlegają ochronie. Dowiedz się więcej
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej

Copyright Polskapresse Sp. z o.o. Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności

Witryna korzysta z plików cookies oraz informacji zapisywanych i odczytywanych z localStorage, aby dopasować interesujące treści oraz reklamy. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki, w szczególności w zakresie cookies, oznacza, że pliki będą umieszczane na urządzeniu końcowym. Możesz zmienić ustawienia przechowywania i dostępu do cookies i localStorage używając ustawień przeglądarki lub używanego urządzenia. Szczegóły w „Polityce Prywatności”.

Zamknij