winieta na tablicy

Langloo

Nauczyciele chcą podwyżki pensji o 5 proc. w 2014 roku

Związki oświatowe zapowiadają protesty w sytuacji, gdy nauczyciele nie otrzymają podwyżek w 2014 r. Wzrost pensji o 5 proc. jest według nich umotywowany wynikami badania czasu pracy pedagogów.

Zdjęcie ilustracyjne
 
Zdjęcie ilustracyjne
fot. Shutterstock

Rada Ministrów zdecydowała o zamrożeniu płac dla całej sfery budżetowej w roku 2014 r. Okazuje się jednak, ze to nie podoba się związkom oświatowym, które domagają się podwyżek.

ZOBACZ TAKŻE

W przyszłym roku szkolnym nauczyciele nie dostaną podwyżek

Podwyżki dla nauczycieli pochłonęły nawet 3,5 mld zł z budżetu samorządów

Szkolnictwo jest jedną z najgorzej opłacanych branż w Polsce

Wskazuje się, że podwyżki są konieczne ze względu na czas pracy nauczycieli, który jest dłuższy niż zakładano przed badaniem IBE. Nauczyciele są przepracowani, dlatego ZNP domaga się wzrostu pensji o co najmniej 2,4 proc. (wskaźnik inflacji), oświatowa "Solidarność" postuluje zaś, aby wynagrodzenia podniesiono o 5 proc.

Samorządowcy wskazują jednak, że subwencja oświatowa w większości nie wystarczy na pokrycie bieżących wydatków, nie wspominając już o zwiększeniu np. dodatków do pensji - czytamy w "Gazecie Prawnej".

Komentarze (25)

 • BELFER (gość)

  BELFER (gość)

  05.09.14, 00:32

  WITAM. Jestem nauczycielem od 29 lat. Kawał czasu. Skończyłam wszystko : LO, studia i oczywiście studia podyplomowe, które kosztowały mnie 4 tys. zł. Nie wygrzewałam tyłka na ciepłej plaży tylko zainwestowałam w naukę, żeby WASZE pociechy miały światłego nauczyciela. Pamiętajcie , że my ciągle uczymy się i nikt nie pyta skąd weżniemy pieniądze na opłacenie kolejnych studiów ............... nikogo to nie obchodzi. Potraficie tylko wytykać NAM zarobki, a sami skończyliście edukację na LO. Dziś jestem na kolejnej podyplomówce - nie kupiłam sobie ciuszka, butów, drogiego perfum !!! Uczę się dla WASZYCH dzieci i dla siebię . WIĘC PROSZĘ O SZACUNEK DLA TAKICH JAK MY !!!

  Zgłoś

 • współczująca (gość)

  współczująca (gość)

  19.08.14, 23:22

  Współczuję wszystkim tym osobom, których tak bolą "dobra" jakie otrzymują nauczyciele w postaci wakacji, ferii itp. Bardzo chętnie zamienię się z takimi osobami na miesiąc ich życia ( pracuję każdego dnia po 8h w trzech różnych szkołach, przenoszę ogrom pracy do domu, bo jestem nauczycielem dwóch przedmiotów - fizyki i matematyki, koordynatorem 2 projektów unijnych). Mój dzień pracy zaczyna się od pobudki o 5 rano, a kończy o 1 w nocy. Zanim zaczniesz obsypywać nauczycieli obelgami i zarzucać im nieróbstwo, to najpierw zastanów się ile Ty dziennie faktycznie pracujesz i jaką w swojej pracy ponosisz odpowiedzialność? ( czy tak jak ja za zdrowie i życie drugiego człowieka ? cz tylko za siebie samego?) I jeszcze jedno z mojej obserwacji wynika, że najbardziej ubliżają nauczycielom Ci dorośli, przed którymi w szkole okien nie trzeba było zamykać, bo wiadomo było, że orłami nie są !

  Zgłoś

 • opolanin (gość)

  opolanin (gość)

  04.05.14, 09:06

  Ja jestem nauczycielka i spędzam w szkole nie dwie trzy godziny ale 6,7 a nawet 8 do tego dochodza rady pedagogiczne, zebrania wywiadówki szkolenia nieraz nawet kilku dniowe, sprawdzanie sprawdzianów przygotowanie sie do lekcji ja ucze w gimnazjum 270 uczni powodzenia w sprawdzaniu różnych testów i tak dalej mam dwie godziny lekcyjne tygodniowo z każdą klasa a klas jest 11 za 1900 zl zapraszam do uczenia😊

  Zgłoś

 • opolanin (gość)

  opolanin (gość)

  04.05.14, 09:05

  Ja jestem nauczycielka i spędzam w szkole nie dwie trzy godziny ale 6,7 a nawet 8 do tego dochodza rady pedagogiczne, zebrania wywiadówki szkolenia nieraz nawet kilku dniowe, sprawdzanie sprawdzianów przygotowanie sie do lekcji ja ucze w gimnazjum 270 uczni powodzenia w sprawdzaniu różnych testów i tak dalej mam dwie godziny lekcyjne tygodniowo z każdą klasa a klas jest 11 za 1900 zl zapraszam do uczenia😊

  Zgłoś

 • kick (gość)

  kick (gość)

  14.04.14, 00:27

  Nauczyciel ja nim nie jestem ale ci prostaki którzy twierdzą że dużo zarabiają to naprawdę są głupcami. Oni za wasze dzieciaki biorą odpowiedzialność . Frajerzy jak przyjdzie glazurnik do twojej chałupy i weźmie kilka tysięcy za płytki to ci nie szkoda mimo że ci odlecą. Co do samochodów rządowców nie masz pretensji i kolesi w radach nadzorczych w spółkach skarbu państwa i innych menagerów co biorą kilkanaście tyś. zł to życzliwa ci nie przeszkadza a do nauczycieli masz pretencję że dostaną 2 tyś, na ręke. To zostań nauczycielem i niezazdrość im .

  Zgłoś

 • tadi (gość)

  tadi (gość)

  31.03.14, 01:13

  [***] tam robią. 3 godziny na dzień siedzą w szkole i udają że coś robią o ile nie ma świąt, fefii lub długich wakacji w czasie których oczywiście również się lenią.

  Zgłoś

 • Anna (gość)

  Anna (gość)

  19.03.14, 21:00

  "Głupoto" - Ty jesteś jak ...... Pani miko zapraszam na studia podyplomowe i nauczać do szkoły, a wszystkie dobra przed Panią. Powodzenia!

  Zgłoś

 • Marianka (gość)

  Marianka (gość)

  19.03.14, 20:53

  Zapraszam Wszystkich, którzy tak zazdroszczą, że nauczyciel nic nie robi, a tak dużo zarabia i tyle ma wolnego do : zmiany zawodu - i TY i TY młody, dojrzały człowieku - możesz zostać nauczycielem. POWODZENIA!

  Zgłoś

 • Marianka (gość)

  Marianka (gość)

  19.03.14, 20:52

  Zapraszam Wszystkich, którzy tak zazdroszczą, że nauczyciel nic nie robi, a tak dużo zarabia i tyle ma wolnego do : zmiany zawodu - i TY i TY młody, dojrzały człowieku - możesz zostać nauczycielem. POWODZENIA!

  Zgłoś

 • ucha (gość)

  ucha (gość)

  28.02.14, 11:46

  To przykre jak ktoś podpiera się wujkiem, który ma możliwości załatwienia pracy w szkolnictwie. Ja pracuję w oświacie i nikt mi pracy nie załatwiał. O załatwianiu pracy po znajomości można napisać w każdej branży, bo teraz o pracę bardzo trudno. Jesteśmy najgorzej opłacani to fakt a nie jakiś wymysł wyssany z palca. Wszystkim, którzy nie znają pracy nauczyciela wydaje się, że odbębni swoje kilka godzin i luz. To nie jest tak, bo mam takie dni i to często, że wychodzę z domu o 7 rano i wracam po 21(kursy, szkolenia, rady, spotkania z rodzicami, konsultacje indywidualne). Pracy papierkowej od groma, jak patrzę na komputer to dostaję obrzydzenia. To praca nie 8 godzin, ale o wiele więcej. W innym zawodzie pracujesz 8-9 godzin i wracasz do domu bez obciążenia pracą. Nauczyciel właściwie ma umysł zajęty 24 godziny na dobę, czasami problemy z uczniami spędzają mu sen z powiek. Kto tego nie doświadczył nigdy nie zrozumie. Pozdrawiam

  Zgłoś

 • KER (gość)

  KER (gość)

  24.02.14, 13:53

  Nie ma się co przejmować tylko tempole krytykują nauczycieli. Tak samo można przyczepić się urzędników, którzy przerzucą dwa papiery a później podpierają biurko przez 6 godzin i dłubią w nosie. Ba i do tego ganiają po wyprzedażach. Każdy niech pilnuje siebie.

  Zgłoś

 • nowa (gość)

  nowa (gość)

  12.02.14, 22:11

  To takie przykre co czytam , zwłaszcza jeśli wypowiadają się osoby, które z zawodem n-la niewiele mają wspólnego. Pracuję w Szkole ponad 30 lat i widzę jak wszystko się zmienia. Dokładanie papierowej pracy nie służy wcale uczniom, wręcz przeciwnie. Uczę matematyki w gimnazjum i proszę mi wierzyć , że są dni gdy po powrocie do domu siedzę nad papierami do 24-tej. Liczne szkolenia: w tym semestrze było 40 godz, plany , projekty, pomoc pedagogiczna, godz, karciane, dyskoteki , wycieczki, ipety, , egzaminy próbne, itd. Jest tego tak dużo, że trudno opisać. Przy takiej krytyce marzy mi się 8 godzinny dzień pracy. Wybrałam ten zawód z miłości do przedmiotu i ludzi- z powołania . Drugi raz bym tego nie zrobiła, bo jak czytam komentarze ze strony osób którym nie Kto inny tylko nauczyciel pomógł być tym KIM JEST. Czuję- NIE WARTO BYŁO! Chociaż... wierzę mocno że spod moich skrzydeł wyszli TACY, którzy wykazują więcej jak minimum inteligencji. Okazuje się, że samo wykształcenie nie wystarczy!

  Zgłoś

 • anom (gość)

  anom (gość)

  10.02.14, 11:08

  Kochani koledzy nauczyciele, nie wiem jak jest u Was, ale u mnie najlepsi rodzice uczniow to ci, którzy sami są nauczycielami ;) a wszystkim państwu, którzy zazdroszczą nam nauczycielom proponuję chociaż jeden dzień spędzić dzień z grupą kilkunastu- kilkudziesieciu dzieci- powodzenia! ;)

  Zgłoś

 • mika odpow. (gość)

  mika odpow. (gość)

  06.02.14, 12:24

  ale babo saczysz jad nie wyszlo w zyciu.......szkoda

  Zgłoś

 • galka (gość)

  galka (gość)

  29.01.14, 17:22

  Do wszystkich, którzy zazdroszczą nauczycielom "TRZEBA BYŁO SIĘ UCZYĆ albo SIĘ PRZEKWALIFIKUJCIE"!!!!

  Zgłoś

 • Anna (gość)

  Anna (gość)

  13.01.14, 12:07

  Jestem nauczycielem z 24 letnim stażem. Wiadomo, że większość nie będących nauczycielami uważa, że pracujemy zbyt krótko. No tak - czasami mamy 2 godziny w ciągu dnia a czasami 12 godzin. Ale to, że 12 to już nikt nie chce o tym nawet słyszeć. A teraz do czego zmierzam. Jeżeli ktoś uważa, że nauczyciel powinien pracować jak inni po 8 godzin to dobrze, ale - jesteśmy przykładowo te 8 godzin. Wybija nam 8 godzina pracy i zabieramy się o równej załóżmy 15.00 do domu i nie interesuje mnie czy rodzic zdąży dojechać na wywiadówkę, która odbyła się w godzinach pracy nauczyciela czy nie zdąży. To wtedy przy tych 8 godzinach pracy byłoby jak w urzędzie. Nie zdążyłeś, weź sobie urlop i załatwisz jutro wszystko. A co wy nie będący nauczycielami myślicie, że to będzie jak do tej pory 8 godzin + wycieczki + wyjścia wszelakiego rodzaju + opieka na basenach + wszystkie inne pierdoły, które do tej pory robimy nadgodzinami - niepłatnymi!!!! A papiery w domu? To też godziny. Ale kogo to obchodzi???

  Zgłoś

 • 03.01.14, 16:34

  Komentarz usunięty

 • mag (gość)

  mag (gość)

  03.01.14, 11:41

  Widać jaka jesteś prymitywna. To sobie zmień pracę. Bez wujka też można. Życzę przepracowania 1 dnia w szkole z bachorami. A najlepiej nastaw swoje bachory przeciw nauczycielom, będzie ci leżej....

  Zgłoś

 • damianB (gość)

  damianB (gość)

  29.12.13, 12:46

  Mam dość tych wszystkich komentarzy. Wolałbym brać wolne w każdej chwili, a nie czekać na te zas...ne wakacje, które nie są tak do końca wolne. Od połowy sierpnia już pracujemy w szkole, żeby te rozwydrzone bachory mogły się uczyć, a ich zdegustowani rodzice znowu czepiać się , że ich pociechy to aniołki( diabły wcielone)Niech każdy z takich rodziców i narzekających przyjdzie na jeden miesiąc i popracuje to podejrzewam, że po paru dniach będzie uciekać ze szkoły, ąż mu się pięty będą obijać o du....Powodzenia.

  Zgłoś

 • nelka (gość)

  nelka (gość)

  22.12.13, 23:31

  Do wszystkich tych, ktorzy prace n-la maja za nic.nie narzekajcie na swoje posady lub ich brak.przekwalifikujcie sie lub podejmijcie dzialania w celu bycia nlem i do szkoly..wypowiadajcie sie wtedy!!!

  Zgłoś


Zamknij

Twój komentarz

Polecamy

Rok szkolny 2014/2015 - daty

Sonda

Cieszę się, że rozpoczął się nowy rok szkolny bo...

Nie, wcale się nie cieszę z powrotu do szkoły!
54%
Tęskniłem za szkołą i kolegami :)
19%
Czekam mnie matura, którą zdam na 100%
14%
To mój ostatni rok w gimnazjum a póżniej czeka mnie liceum. Będę już taki dorosły :)
9%
Poznaję szkołę! Jestem uczniem 1 klasy szkoły podstawowej
4%

juniorfutbol.pl

 • Efektowne trzecie stroje Barcy, Juve i PSG (ZDJĘCIA)

  Efektowne trzecie stroje Barcy, Juve i PSG (ZDJĘCIA)

  Autor: tom

  Data publikacji: 22.09.2014 18:17

  Liczba odwiedzin: 708

  Drużyny z najsilniejszych europejskich lig przystapiły do batalii o najcenniejsze trofeum - puchar Ligi Mistrzów - które 6 czerwca 2015 r. zostanie wręczone na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Z tej okazji Nike przygotowało wyjątkowe stroje, w których topowe kluby piłkarskie wystąpią w drodze do Berlina. »

 • Nowe buty Messiego na mecze Ligi Mistrzów (ZDJĘCIA)

  Nowe buty Messiego na mecze Ligi Mistrzów (ZDJĘCIA)

  Autor: tom

  Data publikacji: 22.09.2014 18:11

  Liczba odwiedzin: 279

  Adidas zaprezentował odświeżone buty adizero f50 z linii Messi. Argentyńczyk będzie w nich występował tylko w meczach Ligi Mistrzów. »

Najnowsze materiały

Polskapresse sp z.o.o informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie natablicy.pl podlegają ochronie. Dowiedz się więcej
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej

Copyright Polskapresse Sp. z o.o. Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności

Witryna korzysta z plików cookies oraz informacji zapisywanych i odczytywanych z localStorage, aby dopasować interesujące treści oraz reklamy. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki, w szczególności w zakresie cookies, oznacza, że pliki będą umieszczane na urządzeniu końcowym. Możesz zmienić ustawienia przechowywania i dostępu do cookies i localStorage używając ustawień przeglądarki lub używanego urządzenia. Szczegóły w „Polityce Prywatności”.

Zamknij