winieta na tablicy

Nauczyciele chcą podwyżki pensji o 5 proc. w 2014 roku

Związki oświatowe zapowiadają protesty w sytuacji, gdy nauczyciele nie otrzymają podwyżek w 2014 r. Wzrost pensji o 5 proc. jest według nich umotywowany wynikami badania czasu pracy pedagogów.

Zdjęcie ilustracyjne
 
Zdjęcie ilustracyjne
fot. Shutterstock

Rada Ministrów zdecydowała o zamrożeniu płac dla całej sfery budżetowej w roku 2014 r. Okazuje się jednak, ze to nie podoba się związkom oświatowym, które domagają się podwyżek.

ZOBACZ TAKŻE

W przyszłym roku szkolnym nauczyciele nie dostaną podwyżek

Podwyżki dla nauczycieli pochłonęły nawet 3,5 mld zł z budżetu samorządów

Szkolnictwo jest jedną z najgorzej opłacanych branż w Polsce

Wskazuje się, że podwyżki są konieczne ze względu na czas pracy nauczycieli, który jest dłuższy niż zakładano przed badaniem IBE. Nauczyciele są przepracowani, dlatego ZNP domaga się wzrostu pensji o co najmniej 2,4 proc. (wskaźnik inflacji), oświatowa "Solidarność" postuluje zaś, aby wynagrodzenia podniesiono o 5 proc.

Samorządowcy wskazują jednak, że subwencja oświatowa w większości nie wystarczy na pokrycie bieżących wydatków, nie wspominając już o zwiększeniu np. dodatków do pensji - czytamy w "Gazecie Prawnej".

Komentarze (24)

 • współczująca (gość)

  współczująca (gość)

  19.08.14, 23:22

  Współczuję wszystkim tym osobom, których tak bolą "dobra" jakie otrzymują nauczyciele w postaci wakacji, ferii itp. Bardzo chętnie zamienię się z takimi osobami na miesiąc ich życia ( pracuję każdego dnia po 8h w trzech różnych szkołach, przenoszę ogrom pracy do domu, bo jestem nauczycielem dwóch przedmiotów - fizyki i matematyki, koordynatorem 2 projektów unijnych). Mój dzień pracy zaczyna się od pobudki o 5 rano, a kończy o 1 w nocy. Zanim zaczniesz obsypywać nauczycieli obelgami i zarzucać im nieróbstwo, to najpierw zastanów się ile Ty dziennie faktycznie pracujesz i jaką w swojej pracy ponosisz odpowiedzialność? ( czy tak jak ja za zdrowie i życie drugiego człowieka ? cz tylko za siebie samego?) I jeszcze jedno z mojej obserwacji wynika, że najbardziej ubliżają nauczycielom Ci dorośli, przed którymi w szkole okien nie trzeba było zamykać, bo wiadomo było, że orłami nie są !

  Zgłoś

 • opolanin (gość)

  opolanin (gość)

  04.05.14, 09:06

  Ja jestem nauczycielka i spędzam w szkole nie dwie trzy godziny ale 6,7 a nawet 8 do tego dochodza rady pedagogiczne, zebrania wywiadówki szkolenia nieraz nawet kilku dniowe, sprawdzanie sprawdzianów przygotowanie sie do lekcji ja ucze w gimnazjum 270 uczni powodzenia w sprawdzaniu różnych testów i tak dalej mam dwie godziny lekcyjne tygodniowo z każdą klasa a klas jest 11 za 1900 zl zapraszam do uczenia😊

  Zgłoś

 • opolanin (gość)

  opolanin (gość)

  04.05.14, 09:05

  Ja jestem nauczycielka i spędzam w szkole nie dwie trzy godziny ale 6,7 a nawet 8 do tego dochodza rady pedagogiczne, zebrania wywiadówki szkolenia nieraz nawet kilku dniowe, sprawdzanie sprawdzianów przygotowanie sie do lekcji ja ucze w gimnazjum 270 uczni powodzenia w sprawdzaniu różnych testów i tak dalej mam dwie godziny lekcyjne tygodniowo z każdą klasa a klas jest 11 za 1900 zl zapraszam do uczenia😊

  Zgłoś

 • kick (gość)

  kick (gość)

  14.04.14, 00:27

  Nauczyciel ja nim nie jestem ale ci prostaki którzy twierdzą że dużo zarabiają to naprawdę są głupcami. Oni za wasze dzieciaki biorą odpowiedzialność . Frajerzy jak przyjdzie glazurnik do twojej chałupy i weźmie kilka tysięcy za płytki to ci nie szkoda mimo że ci odlecą. Co do samochodów rządowców nie masz pretensji i kolesi w radach nadzorczych w spółkach skarbu państwa i innych menagerów co biorą kilkanaście tyś. zł to życzliwa ci nie przeszkadza a do nauczycieli masz pretencję że dostaną 2 tyś, na ręke. To zostań nauczycielem i niezazdrość im .

  Zgłoś

 • tadi (gość)

  tadi (gość)

  31.03.14, 01:13

  [***] tam robią. 3 godziny na dzień siedzą w szkole i udają że coś robią o ile nie ma świąt, fefii lub długich wakacji w czasie których oczywiście również się lenią.

  Zgłoś

 • Anna (gość)

  Anna (gość)

  19.03.14, 21:00

  "Głupoto" - Ty jesteś jak ...... Pani miko zapraszam na studia podyplomowe i nauczać do szkoły, a wszystkie dobra przed Panią. Powodzenia!

  Zgłoś

 • Marianka (gość)

  Marianka (gość)

  19.03.14, 20:53

  Zapraszam Wszystkich, którzy tak zazdroszczą, że nauczyciel nic nie robi, a tak dużo zarabia i tyle ma wolnego do : zmiany zawodu - i TY i TY młody, dojrzały człowieku - możesz zostać nauczycielem. POWODZENIA!

  Zgłoś

 • Marianka (gość)

  Marianka (gość)

  19.03.14, 20:52

  Zapraszam Wszystkich, którzy tak zazdroszczą, że nauczyciel nic nie robi, a tak dużo zarabia i tyle ma wolnego do : zmiany zawodu - i TY i TY młody, dojrzały człowieku - możesz zostać nauczycielem. POWODZENIA!

  Zgłoś

 • ucha (gość)

  ucha (gość)

  28.02.14, 11:46

  To przykre jak ktoś podpiera się wujkiem, który ma możliwości załatwienia pracy w szkolnictwie. Ja pracuję w oświacie i nikt mi pracy nie załatwiał. O załatwianiu pracy po znajomości można napisać w każdej branży, bo teraz o pracę bardzo trudno. Jesteśmy najgorzej opłacani to fakt a nie jakiś wymysł wyssany z palca. Wszystkim, którzy nie znają pracy nauczyciela wydaje się, że odbębni swoje kilka godzin i luz. To nie jest tak, bo mam takie dni i to często, że wychodzę z domu o 7 rano i wracam po 21(kursy, szkolenia, rady, spotkania z rodzicami, konsultacje indywidualne). Pracy papierkowej od groma, jak patrzę na komputer to dostaję obrzydzenia. To praca nie 8 godzin, ale o wiele więcej. W innym zawodzie pracujesz 8-9 godzin i wracasz do domu bez obciążenia pracą. Nauczyciel właściwie ma umysł zajęty 24 godziny na dobę, czasami problemy z uczniami spędzają mu sen z powiek. Kto tego nie doświadczył nigdy nie zrozumie. Pozdrawiam

  Zgłoś

 • KER (gość)

  KER (gość)

  24.02.14, 13:53

  Nie ma się co przejmować tylko tempole krytykują nauczycieli. Tak samo można przyczepić się urzędników, którzy przerzucą dwa papiery a później podpierają biurko przez 6 godzin i dłubią w nosie. Ba i do tego ganiają po wyprzedażach. Każdy niech pilnuje siebie.

  Zgłoś

 • nowa (gość)

  nowa (gość)

  12.02.14, 22:11

  To takie przykre co czytam , zwłaszcza jeśli wypowiadają się osoby, które z zawodem n-la niewiele mają wspólnego. Pracuję w Szkole ponad 30 lat i widzę jak wszystko się zmienia. Dokładanie papierowej pracy nie służy wcale uczniom, wręcz przeciwnie. Uczę matematyki w gimnazjum i proszę mi wierzyć , że są dni gdy po powrocie do domu siedzę nad papierami do 24-tej. Liczne szkolenia: w tym semestrze było 40 godz, plany , projekty, pomoc pedagogiczna, godz, karciane, dyskoteki , wycieczki, ipety, , egzaminy próbne, itd. Jest tego tak dużo, że trudno opisać. Przy takiej krytyce marzy mi się 8 godzinny dzień pracy. Wybrałam ten zawód z miłości do przedmiotu i ludzi- z powołania . Drugi raz bym tego nie zrobiła, bo jak czytam komentarze ze strony osób którym nie Kto inny tylko nauczyciel pomógł być tym KIM JEST. Czuję- NIE WARTO BYŁO! Chociaż... wierzę mocno że spod moich skrzydeł wyszli TACY, którzy wykazują więcej jak minimum inteligencji. Okazuje się, że samo wykształcenie nie wystarczy!

  Zgłoś

 • anom (gość)

  anom (gość)

  10.02.14, 11:08

  Kochani koledzy nauczyciele, nie wiem jak jest u Was, ale u mnie najlepsi rodzice uczniow to ci, którzy sami są nauczycielami ;) a wszystkim państwu, którzy zazdroszczą nam nauczycielom proponuję chociaż jeden dzień spędzić dzień z grupą kilkunastu- kilkudziesieciu dzieci- powodzenia! ;)

  Zgłoś

 • mika odpow. (gość)

  mika odpow. (gość)

  06.02.14, 12:24

  ale babo saczysz jad nie wyszlo w zyciu.......szkoda

  Zgłoś

 • galka (gość)

  galka (gość)

  29.01.14, 17:22

  Do wszystkich, którzy zazdroszczą nauczycielom "TRZEBA BYŁO SIĘ UCZYĆ albo SIĘ PRZEKWALIFIKUJCIE"!!!!

  Zgłoś

 • Anna (gość)

  Anna (gość)

  13.01.14, 12:07

  Jestem nauczycielem z 24 letnim stażem. Wiadomo, że większość nie będących nauczycielami uważa, że pracujemy zbyt krótko. No tak - czasami mamy 2 godziny w ciągu dnia a czasami 12 godzin. Ale to, że 12 to już nikt nie chce o tym nawet słyszeć. A teraz do czego zmierzam. Jeżeli ktoś uważa, że nauczyciel powinien pracować jak inni po 8 godzin to dobrze, ale - jesteśmy przykładowo te 8 godzin. Wybija nam 8 godzina pracy i zabieramy się o równej załóżmy 15.00 do domu i nie interesuje mnie czy rodzic zdąży dojechać na wywiadówkę, która odbyła się w godzinach pracy nauczyciela czy nie zdąży. To wtedy przy tych 8 godzinach pracy byłoby jak w urzędzie. Nie zdążyłeś, weź sobie urlop i załatwisz jutro wszystko. A co wy nie będący nauczycielami myślicie, że to będzie jak do tej pory 8 godzin + wycieczki + wyjścia wszelakiego rodzaju + opieka na basenach + wszystkie inne pierdoły, które do tej pory robimy nadgodzinami - niepłatnymi!!!! A papiery w domu? To też godziny. Ale kogo to obchodzi???

  Zgłoś

 • 03.01.14, 16:34

  Komentarz usunięty

 • mag (gość)

  mag (gość)

  03.01.14, 11:41

  Widać jaka jesteś prymitywna. To sobie zmień pracę. Bez wujka też można. Życzę przepracowania 1 dnia w szkole z bachorami. A najlepiej nastaw swoje bachory przeciw nauczycielom, będzie ci leżej....

  Zgłoś

 • damianB (gość)

  damianB (gość)

  29.12.13, 12:46

  Mam dość tych wszystkich komentarzy. Wolałbym brać wolne w każdej chwili, a nie czekać na te zas...ne wakacje, które nie są tak do końca wolne. Od połowy sierpnia już pracujemy w szkole, żeby te rozwydrzone bachory mogły się uczyć, a ich zdegustowani rodzice znowu czepiać się , że ich pociechy to aniołki( diabły wcielone)Niech każdy z takich rodziców i narzekających przyjdzie na jeden miesiąc i popracuje to podejrzewam, że po paru dniach będzie uciekać ze szkoły, ąż mu się pięty będą obijać o du....Powodzenia.

  Zgłoś

 • nelka (gość)

  nelka (gość)

  22.12.13, 23:31

  Do wszystkich tych, ktorzy prace n-la maja za nic.nie narzekajcie na swoje posady lub ich brak.przekwalifikujcie sie lub podejmijcie dzialania w celu bycia nlem i do szkoly..wypowiadajcie sie wtedy!!!

  Zgłoś

 • zyczliwa (gość)

  zyczliwa (gość)

  10.11.13, 19:36

  nauczycielom powinni zabrać wszysko dać 8 godz pracy dlaczego mają pracować w domu mają zakład pracy więc niech nie narzekają maja najlepiej z wszystkich mgr. wiecznie im żle,niech się dostosują do innych to jest najbardziej zarozumiała grupa, niech zejdą na ziemię to nie lata powojenne kiedy nauczyciel to był ktoś ,i dzieki bogu że to się zmieniło.

  Zgłoś


Zamknij

Twój komentarz

Galeria

 • Kreatywne akcesoria szkolne pomagają rozwinąć wyobraźnię i zdolności manualne dziecka [WIDEO]

  Kreatywne akcesoria szkolne pomagają rozwinąć wyobraźnię i zdolności manualne dziecka [WIDEO]

  Autor: Newseria

  Data publikacji: 02.09.2014 09:12

  Liczba odwiedzin: 50

  Zamiast standardowych piórników, kredek i flamastrów można zaopatrzyć dziecko w akcesoria, które będą rozwijały jego zdolności manualne i pobudzały kreatywność. Piórniki do samodzielnego kolorowania, wałki do malowania czy dmuchane flamastry, które pozwalają uzyskać efekt spray'u na rysunku – takie przybory sprawią, że dziecko poprzez zabawę będzie rozwijało wyobraźnię. »

 • Modna wyprawka szkolna dla ucznia na nowy rok szkolny 2014/2015 [WIDEO]

  Modna wyprawka szkolna dla ucznia na nowy rok szkolny 2014/2015 [WIDEO]

  Autor: Dzień Dobry TVN/ x-news

  Data publikacji: 02.09.2014 09:00

  Liczba odwiedzin: 81

  Początek roku szkolnego to czas wydatków na wyprawkę dla ucznia. A pieniądze jest na co wydawać, bo producenci prześcigają się w pomysłach, jak ułatwić bądź umilić życie uczniom. Sprawdźcie modną wyprawkę szkolną! »

 • Premier Donald Tusk do pierwszaków: "Dbajcie o elementarz, żeby mógł służyć uczniom także za rok" [WIDEO]

  Premier Donald Tusk do pierwszaków: "Dbajcie o elementarz, żeby mógł służyć uczniom także za rok" [WIDEO]

  Autor: TVN24/x-news

  Data publikacji: 02.09.2014 08:43

  Liczba odwiedzin: 49

  - Cieszę się, że udało się nam zdążyć z naszym elementarzem - mówił Donald Tusk podczas inauguracji roku szkolnego w SP nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim. - Wraz z nauczycielami chcielibyśmy, żeby podręcznik ten służył także waszym koleżankom i kolegom, którzy trafią do szkoły za rok. »

 • Uczniowie z rodzin górniczych otrzymają "ołówkowe" na szkolną wyprawkę

  Uczniowie z rodzin górniczych otrzymają "ołówkowe" na szkolną wyprawkę

  Autor: Dziennik Zachodni

  Data publikacji: 01.09.2014 12:50

  Liczba odwiedzin: 101

  Górnicy otrzymają pieniądze na szkolną wyprawkę dla swojego dziecka. To słynne "ołówkowe", czyli dodatkowe pieniądze z racji pójścia dziecka do szkoły. Tradycja górniczego "ołówkowego" potwierdzona jest "Kartą górnika" z 1981 roku. »

 • Minister edukacji rozdała pierwszoklasistom z ZS nr 1 w Leszczynach podręczniki "Nasz Elementarz"

  Minister edukacji rozdała pierwszoklasistom z ZS nr 1 w Leszczynach podręczniki "Nasz Elementarz"

  Autor: Dziennik Zachodni

  Data publikacji: 01.09.2014 12:41

  Liczba odwiedzin: 111

  Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska zainaugurowała nowy rok szkolny w Zespole Szkół numer 1 w Leszczynach. Wszyscy uczniowie klas pierwszych, którzy po raz pierwszy przekroczyli szkolne progi, otrzymali z rąk pani minister darmowy elementarz. »

 • Nowy rok szkolny 2014/2015. W wielu szkołach w Krakowie nadal trwają remonty

  Nowy rok szkolny 2014/2015. W wielu szkołach w Krakowie nadal trwają remonty

  Autor: Gazeta Krakowska

  Data publikacji: 01.09.2014 12:33

  Liczba odwiedzin: 66

  Z początkiem nowego roku szkolnego 2014/2015 wielu uczniów zastanie w swoich szkołach wybudowane w czasie wakacji boiska, place zabaw, nowe sale czy hale sportowe. Wymieniono również posadzki, okna, drzwi. Magistrat chwali się, że na tego typu inwestycje wydał i jeszcze wyda w tym roku prawie 54 mln zł. Część z nich jednak nie została skończona przed 1 września. Jak twierdzą radni, dla niektórych zbyt późno znaleziono finansowanie i ogłoszono przetargi. »

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • Następna »

Rok szkolny 2014/2015 - daty

Sonda

Cieszę się, że rozpoczął się nowy rok szkolny bo...

Nie, wcale się nie cieszę z powrotu do szkoły!
61%
Tęskniłem za szkołą i kolegami :)
29%
Czekam mnie matura, którą zdam na 100%
6%
To mój ostatni rok w gimnazjum a póżniej czeka mnie liceum. Będę już taki dorosły :)
2%
Poznaję szkołę! Jestem uczniem 1 klasy szkoły podstawowej
2%

juniorfutbol.pl

Najnowsze materiały

Najczęściej komentowane

Najpopularniejsze materiały

Polskapresse sp z.o.o informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie natablicy.pl podlegają ochronie. Dowiedz się więcej
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej

Copyright Polskapresse Sp. z o.o. Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności

Witryna korzysta z plików cookies oraz informacji zapisywanych i odczytywanych z localStorage, aby dopasować interesujące treści oraz reklamy. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki, w szczególności w zakresie cookies, oznacza, że pliki będą umieszczane na urządzeniu końcowym. Możesz zmienić ustawienia przechowywania i dostępu do cookies i localStorage używając ustawień przeglądarki lub używanego urządzenia. Szczegóły w „Polityce Prywatności”.

Zamknij