winieta na tablicy

Nauczyciele chcą podwyżki pensji o 5 proc. w 2014 roku

Związki oświatowe zapowiadają protesty w sytuacji, gdy nauczyciele nie otrzymają podwyżek w 2014 r. Wzrost pensji o 5 proc. jest według nich umotywowany wynikami badania czasu pracy pedagogów.

Zdjęcie ilustracyjne
 
Zdjęcie ilustracyjne
fot. Shutterstock

Rada Ministrów zdecydowała o zamrożeniu płac dla całej sfery budżetowej w roku 2014 r. Okazuje się jednak, ze to nie podoba się związkom oświatowym, które domagają się podwyżek.

ZOBACZ TAKŻE

W przyszłym roku szkolnym nauczyciele nie dostaną podwyżek

Podwyżki dla nauczycieli pochłonęły nawet 3,5 mld zł z budżetu samorządów

Szkolnictwo jest jedną z najgorzej opłacanych branż w Polsce

Wskazuje się, że podwyżki są konieczne ze względu na czas pracy nauczycieli, który jest dłuższy niż zakładano przed badaniem IBE. Nauczyciele są przepracowani, dlatego ZNP domaga się wzrostu pensji o co najmniej 2,4 proc. (wskaźnik inflacji), oświatowa "Solidarność" postuluje zaś, aby wynagrodzenia podniesiono o 5 proc.

Samorządowcy wskazują jednak, że subwencja oświatowa w większości nie wystarczy na pokrycie bieżących wydatków, nie wspominając już o zwiększeniu np. dodatków do pensji - czytamy w "Gazecie Prawnej".

Komentarze (21)

 • kick (gość)

  kick (gość)

  14.04.14, 00:27

  Nauczyciel ja nim nie jestem ale ci prostaki którzy twierdzą że dużo zarabiają to naprawdę są głupcami. Oni za wasze dzieciaki biorą odpowiedzialność . Frajerzy jak przyjdzie glazurnik do twojej chałupy i weźmie kilka tysięcy za płytki to ci nie szkoda mimo że ci odlecą. Co do samochodów rządowców nie masz pretensji i kolesi w radach nadzorczych w spółkach skarbu państwa i innych menagerów co biorą kilkanaście tyś. zł to życzliwa ci nie przeszkadza a do nauczycieli masz pretencję że dostaną 2 tyś, na ręke. To zostań nauczycielem i niezazdrość im .

  Zgłoś

 • tadi (gość)

  tadi (gość)

  31.03.14, 01:13

  [***] tam robią. 3 godziny na dzień siedzą w szkole i udają że coś robią o ile nie ma świąt, fefii lub długich wakacji w czasie których oczywiście również się lenią.

  Zgłoś

 • Anna (gość)

  Anna (gość)

  19.03.14, 21:00

  "Głupoto" - Ty jesteś jak ...... Pani miko zapraszam na studia podyplomowe i nauczać do szkoły, a wszystkie dobra przed Panią. Powodzenia!

  Zgłoś

 • Marianka (gość)

  Marianka (gość)

  19.03.14, 20:53

  Zapraszam Wszystkich, którzy tak zazdroszczą, że nauczyciel nic nie robi, a tak dużo zarabia i tyle ma wolnego do : zmiany zawodu - i TY i TY młody, dojrzały człowieku - możesz zostać nauczycielem. POWODZENIA!

  Zgłoś

 • Marianka (gość)

  Marianka (gość)

  19.03.14, 20:52

  Zapraszam Wszystkich, którzy tak zazdroszczą, że nauczyciel nic nie robi, a tak dużo zarabia i tyle ma wolnego do : zmiany zawodu - i TY i TY młody, dojrzały człowieku - możesz zostać nauczycielem. POWODZENIA!

  Zgłoś

 • ucha (gość)

  ucha (gość)

  28.02.14, 11:46

  To przykre jak ktoś podpiera się wujkiem, który ma możliwości załatwienia pracy w szkolnictwie. Ja pracuję w oświacie i nikt mi pracy nie załatwiał. O załatwianiu pracy po znajomości można napisać w każdej branży, bo teraz o pracę bardzo trudno. Jesteśmy najgorzej opłacani to fakt a nie jakiś wymysł wyssany z palca. Wszystkim, którzy nie znają pracy nauczyciela wydaje się, że odbębni swoje kilka godzin i luz. To nie jest tak, bo mam takie dni i to często, że wychodzę z domu o 7 rano i wracam po 21(kursy, szkolenia, rady, spotkania z rodzicami, konsultacje indywidualne). Pracy papierkowej od groma, jak patrzę na komputer to dostaję obrzydzenia. To praca nie 8 godzin, ale o wiele więcej. W innym zawodzie pracujesz 8-9 godzin i wracasz do domu bez obciążenia pracą. Nauczyciel właściwie ma umysł zajęty 24 godziny na dobę, czasami problemy z uczniami spędzają mu sen z powiek. Kto tego nie doświadczył nigdy nie zrozumie. Pozdrawiam

  Zgłoś

 • KER (gość)

  KER (gość)

  24.02.14, 13:53

  Nie ma się co przejmować tylko tempole krytykują nauczycieli. Tak samo można przyczepić się urzędników, którzy przerzucą dwa papiery a później podpierają biurko przez 6 godzin i dłubią w nosie. Ba i do tego ganiają po wyprzedażach. Każdy niech pilnuje siebie.

  Zgłoś

 • nowa (gość)

  nowa (gość)

  12.02.14, 22:11

  To takie przykre co czytam , zwłaszcza jeśli wypowiadają się osoby, które z zawodem n-la niewiele mają wspólnego. Pracuję w Szkole ponad 30 lat i widzę jak wszystko się zmienia. Dokładanie papierowej pracy nie służy wcale uczniom, wręcz przeciwnie. Uczę matematyki w gimnazjum i proszę mi wierzyć , że są dni gdy po powrocie do domu siedzę nad papierami do 24-tej. Liczne szkolenia: w tym semestrze było 40 godz, plany , projekty, pomoc pedagogiczna, godz, karciane, dyskoteki , wycieczki, ipety, , egzaminy próbne, itd. Jest tego tak dużo, że trudno opisać. Przy takiej krytyce marzy mi się 8 godzinny dzień pracy. Wybrałam ten zawód z miłości do przedmiotu i ludzi- z powołania . Drugi raz bym tego nie zrobiła, bo jak czytam komentarze ze strony osób którym nie Kto inny tylko nauczyciel pomógł być tym KIM JEST. Czuję- NIE WARTO BYŁO! Chociaż... wierzę mocno że spod moich skrzydeł wyszli TACY, którzy wykazują więcej jak minimum inteligencji. Okazuje się, że samo wykształcenie nie wystarczy!

  Zgłoś

 • anom (gość)

  anom (gość)

  10.02.14, 11:08

  Kochani koledzy nauczyciele, nie wiem jak jest u Was, ale u mnie najlepsi rodzice uczniow to ci, którzy sami są nauczycielami ;) a wszystkim państwu, którzy zazdroszczą nam nauczycielom proponuję chociaż jeden dzień spędzić dzień z grupą kilkunastu- kilkudziesieciu dzieci- powodzenia! ;)

  Zgłoś

 • mika odpow. (gość)

  mika odpow. (gość)

  06.02.14, 12:24

  ale babo saczysz jad nie wyszlo w zyciu.......szkoda

  Zgłoś

 • galka (gość)

  galka (gość)

  29.01.14, 17:22

  Do wszystkich, którzy zazdroszczą nauczycielom "TRZEBA BYŁO SIĘ UCZYĆ albo SIĘ PRZEKWALIFIKUJCIE"!!!!

  Zgłoś

 • Anna (gość)

  Anna (gość)

  13.01.14, 12:07

  Jestem nauczycielem z 24 letnim stażem. Wiadomo, że większość nie będących nauczycielami uważa, że pracujemy zbyt krótko. No tak - czasami mamy 2 godziny w ciągu dnia a czasami 12 godzin. Ale to, że 12 to już nikt nie chce o tym nawet słyszeć. A teraz do czego zmierzam. Jeżeli ktoś uważa, że nauczyciel powinien pracować jak inni po 8 godzin to dobrze, ale - jesteśmy przykładowo te 8 godzin. Wybija nam 8 godzina pracy i zabieramy się o równej załóżmy 15.00 do domu i nie interesuje mnie czy rodzic zdąży dojechać na wywiadówkę, która odbyła się w godzinach pracy nauczyciela czy nie zdąży. To wtedy przy tych 8 godzinach pracy byłoby jak w urzędzie. Nie zdążyłeś, weź sobie urlop i załatwisz jutro wszystko. A co wy nie będący nauczycielami myślicie, że to będzie jak do tej pory 8 godzin + wycieczki + wyjścia wszelakiego rodzaju + opieka na basenach + wszystkie inne pierdoły, które do tej pory robimy nadgodzinami - niepłatnymi!!!! A papiery w domu? To też godziny. Ale kogo to obchodzi???

  Zgłoś

 • 03.01.14, 16:34

  Komentarz usunięty

 • mag (gość)

  mag (gość)

  03.01.14, 11:41

  Widać jaka jesteś prymitywna. To sobie zmień pracę. Bez wujka też można. Życzę przepracowania 1 dnia w szkole z bachorami. A najlepiej nastaw swoje bachory przeciw nauczycielom, będzie ci leżej....

  Zgłoś

 • damianB (gość)

  damianB (gość)

  29.12.13, 12:46

  Mam dość tych wszystkich komentarzy. Wolałbym brać wolne w każdej chwili, a nie czekać na te zas...ne wakacje, które nie są tak do końca wolne. Od połowy sierpnia już pracujemy w szkole, żeby te rozwydrzone bachory mogły się uczyć, a ich zdegustowani rodzice znowu czepiać się , że ich pociechy to aniołki( diabły wcielone)Niech każdy z takich rodziców i narzekających przyjdzie na jeden miesiąc i popracuje to podejrzewam, że po paru dniach będzie uciekać ze szkoły, ąż mu się pięty będą obijać o du....Powodzenia.

  Zgłoś

 • nelka (gość)

  nelka (gość)

  22.12.13, 23:31

  Do wszystkich tych, ktorzy prace n-la maja za nic.nie narzekajcie na swoje posady lub ich brak.przekwalifikujcie sie lub podejmijcie dzialania w celu bycia nlem i do szkoly..wypowiadajcie sie wtedy!!!

  Zgłoś

 • zyczliwa (gość)

  zyczliwa (gość)

  10.11.13, 19:36

  nauczycielom powinni zabrać wszysko dać 8 godz pracy dlaczego mają pracować w domu mają zakład pracy więc niech nie narzekają maja najlepiej z wszystkich mgr. wiecznie im żle,niech się dostosują do innych to jest najbardziej zarozumiała grupa, niech zejdą na ziemię to nie lata powojenne kiedy nauczyciel to był ktoś ,i dzieki bogu że to się zmieniło.

  Zgłoś

 • xyz (gość)

  xyz (gość)

  24.10.13, 17:58

  tak... znam mala placowke, pracuje kilkanascioro osób a zatrudniono tam , w przeciagu 2 lat coreczke pracownika obslugi jako n-lke, coreczke pani n-lki, kuzyna burmistrza, znajoma intendentki i kolazanke pani dyrektor. wszystko w swietle prawa!

  Zgłoś

 • Ola (gość)

  Ola (gość)

  23.10.13, 19:08

  Dokładnie inaczej wygląda to z zewnątrz, zawsze myślałam ciepła pewna posadka, sama się od tego roku przekonałam pracując w szkole jak wygląda praca nauczyciela od wewnątrz większość to biurokracja mało czasu dla dzieci, plany, harmonogramy itp, w większości praca w domu i wolontariat.

  Zgłoś

 • vilin (gość)

  vilin (gość)

  27.06.13, 22:40

  mika - uj ci gdzieś, zawód nauczyciela znasz tylko z tego, co usłyszysz z drugiej czy trzeciej ręki, a naprawdę to nie tak wygląda. Ciepła posadka? Spróbuj jeździć regularnie na szkolenia, dokształcać się, znosić zepsutą młodzież, spędzać cały weekend sprawdzając testy i ukladając nowe, i dorabiać korepetycjami. Ogarniać przez wakacje programy nauczania, planować zajęcia na następny rok itp? Zapraszam i dopiero wtedy się wypowiadaj. O starcie młodych nauczycieli nie warto nawet wspominać, bo aż się serce kraje.

  Zgłoś


Zamknij

Twój komentarz

Galeria

 • Łódź: "Elektronik" z ZSP nr 10 podpisał umowę z kablowym gigantem

  Łódź: "Elektronik" z ZSP nr 10 podpisał umowę z kablowym gigantem

  Autor: Dziennik Łódzki

  Data publikacji: 19.04.2014 14:46

  Liczba odwiedzin: 74

  "Elektronik" z Bałut, czyli ZSP nr 10 im. Jana Szczepanika, podpisał umowę o współpracy z firmą Corning Optical Communications, obecną w regionie łódzkim za sprawą fabryki w Strykowie, gdzie zatrudnia ponad 1,5 tys. pracowników. »

 • Dni Kultury Studenckiej rozpocznie korowód studentów lubelskich uczelni

  Dni Kultury Studenckiej rozpocznie korowód studentów lubelskich uczelni

  Autor: Kurier Lubelski

  Data publikacji: 19.04.2014 14:25

  Liczba odwiedzin: 77

  Już 6 maja o godzinie 17.15 setki żaków wyruszą w wielkim korowodzie ulicami Lublina. W organizację przemarszu zaangażowało się sześć uczelni: politechnika, Uniwersytet Medyczny i Przyrodniczy, KUL, WSEI oraz WSNS. Po kilku spotkaniach z urzędnikami i policją udało się opracować taką trasę przemarszu, która nie spowoduje paraliżu komunikacyjnego i będzie bezpieczna. »

 • Życzenia wielkanocne od Natablicy.pl!

  Życzenia wielkanocne od Natablicy.pl!

  Autor: natablicy.pl

  Data publikacji: 19.04.2014 13:17

  Liczba odwiedzin: 96

  Cały zespół redakcyjny Natablicy.pl, chciałby życzyć wszystkim rodzinnych, spokojnych i smacznych świąt wielkanocnych! Z tej okazji mamy dla Was specjalną kartkę świąteczną. »

 • Śniadanie wielkanocne - rodzinny i smaczny posiłek przy świątecznym stole

  Śniadanie wielkanocne - rodzinny i smaczny posiłek przy świątecznym stole

  Autor: Informacja prasowa

  Data publikacji: 18.04.2014 11:19

  Liczba odwiedzin: 71

  Już niedługo zasiądziemy do uroczystego śniadania wielkanocnego, które jest jedną z najważniejszych polskich tradycji. Wspólnemu ucztowaniu, które trwa nawet klika godzin, towarzyszą rodzinne zabawy, wróżby i zwyczaje ludowe. Czy da się przenieść magię tego czasu do codziennego życia? »

 • Gimnazjaliści rywalizują w konkursie na wynalazek "Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha"

  Gimnazjaliści rywalizują w konkursie na wynalazek "Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha"

  Autor: PAP Nauka w Polsce

  Data publikacji: 18.04.2014 11:18

  Liczba odwiedzin: 45

  Gimnazjaliści, którzy uczestniczyli w warsztatach "Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha", mogą teraz wziąć udział w konkursie na niedrogi wynalazek codziennego użytku. Członkowie najlepszego zespołu otrzymają nagrody warte 1000 zł. »

 • Mieszkańcy Łodzi protestują przeciwko budowie superakademika

  Mieszkańcy Łodzi protestują przeciwko budowie superakademika

  Autor: Dziennik Łódzki

  Data publikacji: 18.04.2014 10:45

  Liczba odwiedzin: 49

  Inwestorzy, którzy budują superakademik studencki przy ulicy Piotrkowskiej 204a w Łodzi, ogłosili ceny zakupu i najmu lokali w powstającym budynku. Dzień później pojawił się protest przeciw tej inwestycji. »

 • Jak pracuje fryzjer dziecięcy? [WIDEO]

  Jak pracuje fryzjer dziecięcy? [WIDEO]

  Autor: Dzień Dobry TVN/x-news

  Data publikacji: 18.04.2014 10:06

  Liczba odwiedzin: 45

  Teresa Żuchowicz od kilkudziesięciu lat prowadzi dziecięcy salon fryzjerski Bobas. Fryzjerka wspominała w programie "Dzień Dobry TVN" początki i złote czasy zakładu oraz opowiedziała, z jakimi problemami musi się obecnie borykać. »

 • Sukcesy studentów Politechniki Gdańskiej w konkursach naukowych

  Sukcesy studentów Politechniki Gdańskiej w konkursach naukowych

  Autor: Informacja prasowa

  Data publikacji: 18.04.2014 09:45

  Liczba odwiedzin: 46

  Pasmo sukcesów studentów Politechniki Gdańskiej w Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłów. Drugi konkursowy zespół z Katedry Systemów Decyzyjnych i Robotyki WETI jedzie na światowe finały do Stanów Zjednoczonych. W finale ogólnopolskim zdobył dwie nagrody. »

 • CBA zajęło się sprawą Gdańskiej Platformy Edukacyjnej

  CBA zajęło się sprawą Gdańskiej Platformy Edukacyjnej

  Autor: Dziennik Bałtycki

  Data publikacji: 18.04.2014 09:33

  Liczba odwiedzin: 39

  - To wrzód, który rósł od początku wprowadzenia tego systemu i w końcu musiał pęknąć. Dziwię się, że tak późno się tym zajęto - tak Piotr Gierszewski, radny Komisji Edukacji, mówi o Gdańskiej Platformie Edukacyjnej, czyli elektronicznej sieci, łączącej szkoły i przedszkola w jednym systemie informatycznym. »

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • Następna »

Rok szkolny 2013/2014 - daty

Sonda

Matura coraz bliżej. Egzamin z jęz. polskiego odbędzie się 5 maja. Uczycie się już do matury?

Ja powtarzam do matury tylko dwa słowa - "będzie dobrze, będzie dobrze"
24%
Nieee, jeszcze mam czas na naukę
21%
Tak, codziennie coś powtarzam
19%
Jestem już szczęśliwym studentem/absolwentem. Maturę mam już za sobą
19%
Zacznę się uczyć w kwietniu
17%

juniorfutbol.pl

 • CTR360 "Lights Out", czyli buty ciemne jak miasto bez prądu (ZDJĘCIA)

  CTR360 "Lights Out", czyli buty ciemne jak miasto bez prądu (ZDJĘCIA)

  Autor: tom

  Data publikacji: 17.04.2014 17:23

  Liczba odwiedzin: 437

  Nowe buty Nike CTR360 "Lights Out" to alternatywa dla coraz popularniejszego trendu "kolorowania" obuwia piłkarskiego. Firmy sportowe przed zbliżającym się mundialem "bombardują" rynek produktami o jaskrawej kolorystyce nawiązując do słonecznej, pełnej życia i energii Brazylii. Ktoś ma dość? W takim razie gasimy światło i wyłączamy kolor. »

 • Kapitan Ameryka - wyjazdowa koszulka reprezentacji USA na mundial w Brazylii (ZDJĘCIA)

  Kapitan Ameryka - wyjazdowa koszulka reprezentacji USA na mundial w Brazylii (ZDJĘCIA)

  Autor: tom

  Data publikacji: 17.04.2014 16:36

  Liczba odwiedzin: 605

  Firma Nike ujawniła nowe wyjazdowe stroje reprezentacji Stanów Zjednoczonych na mundial w Brazylii. Odświeżony wzór jest "patriotyczny" i opiera się na trzech pasach odnoszących się kolorystycznie do flagi USA. »

Najnowsze materiały

 • Łódź: "Elektronik" z ZSP nr 10 podpisał umowę z kablowym gigantem

  Łódź: "Elektronik" z ZSP nr 10 podpisał umowę z kablowym gigantem

  Autor: Dziennik Łódzki

  Data publikacji: 19.04.2014 14:46

  Liczba odwiedzin: 74

  "Elektronik" z Bałut, czyli ZSP nr 10 im. Jana Szczepanika, podpisał umowę o współpracy z firmą Corning Optical Communications, obecną w regionie łódzkim za sprawą fabryki w Strykowie, gdzie zatrudnia ponad 1,5 tys. pracowników. »

 • Dni Kultury Studenckiej rozpocznie korowód studentów lubelskich uczelni

  Dni Kultury Studenckiej rozpocznie korowód studentów lubelskich uczelni

  Autor: Kurier Lubelski

  Data publikacji: 19.04.2014 14:25

  Liczba odwiedzin: 77

  Już 6 maja o godzinie 17.15 setki żaków wyruszą w wielkim korowodzie ulicami Lublina. W organizację przemarszu zaangażowało się sześć uczelni: politechnika, Uniwersytet Medyczny i Przyrodniczy, KUL, WSEI oraz WSNS. Po kilku spotkaniach z urzędnikami i policją udało się opracować taką trasę przemarszu, która nie spowoduje paraliżu komunikacyjnego i będzie bezpieczna. »

 • Życzenia wielkanocne od Natablicy.pl!

  Życzenia wielkanocne od Natablicy.pl!

  Autor: natablicy.pl

  Data publikacji: 19.04.2014 13:17

  Liczba odwiedzin: 96

  Cały zespół redakcyjny Natablicy.pl, chciałby życzyć wszystkim rodzinnych, spokojnych i smacznych świąt wielkanocnych! Z tej okazji mamy dla Was specjalną kartkę świąteczną. »

 • Egzamin gimnazjalny 2014 z CKE. Przygotuj się do egzaminów. Rozwiąż test z języka angielskiego!

  Egzamin gimnazjalny 2014 z CKE. Przygotuj się do egzaminów. Rozwiąż test z języka angielskiego!

  Autor: natablicy.pl

  Data publikacji: 18.04.2014 13:50

  Liczba odwiedzin: 523

  Jedną z części egzaminu gimnazjalnego jest część językowa. Większość uczniów decyduje się na język angielski. Jesteście gotowi na to, aby zmierzyć się z testem? »

 • Reklamy manipulują dziećmi. Producenci to wiedzą i wykorzystują

  Reklamy manipulują dziećmi. Producenci to wiedzą i wykorzystują

  Autor: natablicy.pl

  Data publikacji: 18.04.2014 13:20

  Liczba odwiedzin: 83

  Producenci reklam coraz częściej wykorzystują fakt, iż dzieckiem bardzo łatwo manipulować. Rodzice powinni pamiętać o tym, aby kontrolować programy, które ich dziecko ogląda w telewizji. »

 • Jak tegoroczną wielkanoc spędzi Magda Gessler, Barbara Kudej-Szatan i Agnieszka Cegielska? [WIDEO]

  Jak tegoroczną wielkanoc spędzi Magda Gessler, Barbara Kudej-Szatan i Agnieszka Cegielska? [WIDEO]

  Autor: Newseria

  Data publikacji: 18.04.2014 13:18

  Liczba odwiedzin: 102

  Agnieszka Cegielska spędzi Wielkanoc w rodzinnym domu w Malborku, a Magda Gessler stawia na tradycyjne potrawy. Jak tegoroczną Wielkanoc spędzą inne gwiazdy? »

Najczęściej komentowane

Najpopularniejsze materiały

Polskapresse sp z.o.o informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie natablicy.pl podlegają ochronie. Dowiedz się więcej
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej

Copyright Polskapresse Sp. z o.o. Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w sposób dostosowany do Państwa indywidualnych potrzeb i preferencji, w tym w celu emisji możliwie indywidualnie przygotowanej reklamy. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących przechowywania i uzyskiwania dostępu do cookies przy pomocy ustawień przeglądarki lub urządzenia końcowego, z których Państwo korzystacie. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Prywatności”.

Zamknij