winieta na tablicy

Nowe wzory świadectw i dyplomów. Arkusz ocen będzie można wypełnić komputerowo

Nowe wzory świadectw, dyplomów i druków szkolnych zostały dostosowane do nowej podstawy programowej i zmian, jakie wprowadzono w zakresie szkolnictwa zawodowego.

Zdjęcie ilustracyjne
 
Zdjęcie ilustracyjne
fot. Shutterstock

W życie weszło rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 5 marca 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych. Wprowadza ono arkusze ocen, które zostały dostosowane do wypełniania komputerowego. Od obecnych różnią się tym, że będą wypełniane jednostronnie (jedna strona jest przeznaczona na wpisanie wyników tylko jednej klasyfikacji rocznej).

ZOBACZ TAKŻE

MEN: Nie można pobierać opłat za wydanie świadectwa szkolnego

Ministerstwo edukacji przygotowało nowe wzory świadectw szkolnych

Zgodnie z rozporządzeniem, dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe może otrzymać osoba, która posiada: poziom wykształcenia wymagany dla danego zawodu oraz świadectwa potwierdzające wszystkie kwalifikacje wyodrębnione w tym zawodzie, określone w klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego.

Uczeń, który przystąpi do egzaminów po klasyfikacyjnym zebraniu plenarnym rady pedagogicznej, jako datę wydania świadectwa będzie miał wpisaną datę podjęcia uchwały w sprawie wyników jego promocji lub promocji i klasyfikacji.

Jak czytamy w serwisie oswiata.abc.com.pl, szkoły będą mogły wykorzystywać stare arkusze do końca roku szkolnego 2013/2014.

Komentarze (9)

 • Beata (gość)

  Beata (gość)

  23.07.14, 13:16

  Mam pytanie czy można łączyć arkusze ocen wypisane ręcznie i komputerowo np. pierwszą stronę ręcznie , kl I-III komputerowo, kl. IV- VI ręcznie?

  Zgłoś

 • Aga3 (gość)

  Aga3 (gość)

  25.05.14, 16:38

  Mam pytanie dotyczące arkuszy wypełnianych komputerowo. Mianowicie w nowym druku arkusza dla gimnazjum na stronie tytułowej (MEN-I/39b/2) jest miejsce na wpisanie tematu projektu edukacyjnego, do którego uczeń przystąpił w ciągu tego etapu. Więc nie mogę założyć uczniowi arkusza ocen, dopóki nie zrealizuje projektu? (To może mieć miejsce np. w pierwszym półroczu trzeciej klasy).

  Zgłoś

 • jadzia (gość)

  jadzia (gość)

  05.07.13, 12:46

  niestety bubel prawny rozporządzenie jest a praktycznie skorzystać z tego nie możnaa Bo gdzie są załączniki jako druji interaktywne? sami w wordzie mmy sobie narysowac tabelki? bez sensu. i tak wszyscy musieli zrobić na starych zasadach :(

  Zgłoś

 • Basia (gość)

  Basia (gość)

  04.07.13, 19:08

  No dobrze wydrukowałam arkusze komputerowo - druga stronę - pierwszą wypisałam ręcznie ale..........no właśnie. Tę stronę z numerowaną stroną 2 ( druga strona czysta) ale i tak prawdopodobnie będę musiała oprócz oceny zachowania i edukacji wczesnoszkolnej pozostałe rzeczy takie jak rok szkolny ,nr w dzienniku ,liczba opuszczonych godz i data uchwały rady oraz data i podpis osoby wypełniającej arkusz ręcznie wpisać - czy to jest obowiązkowe???proszę o odpowiedz i poparcie rozporządzeniem bo inaczej i tak będę musiała pisać

  Zgłoś

 • jola (gość)

  jola (gość)

  29.06.13, 22:10

  a skąd mamy brać pliki do komputerowego wprowadzania arkuszy ocen? Potzrebne są pliki dla worda a nie pdf. bo jka wpisać do pdfa. Zyjemy niestety w polsce gdzie prawo odbiega od rzeczywistości. I ludzie z warszawy nie wiedzą co dzieje sie w innych miejscowościach.

  Zgłoś

 • kasia (gość)

  kasia (gość)

  29.06.13, 22:07

  do technikum w formacie A3 bez sensu chyba ludzie z ministerstwa nie mają pojecia jakim utrapieniem na szkół jest drukowanie śiadectw i arkuszy na A3 - nie ma drukarek a atramentówki bo laser A3 kosztuje z 7 tys . Powinno byc wszystko na A4

  Zgłoś

 • bm (gość)

  bm (gość)

  20.06.13, 14:24

  Pierwszą stronę arkusza również wypełnia się komputerowo. Zgadzam się z "b", że drukowanie arkusza wg nowego rozporządzenia to drukowanie jednostronne, czyli druga strona kartki czysta. Wiele wątpliwości budzi zapis nowego rozporządzenia o wypełnianiu arkuszy komputerowo. Niepotrzebnie wtrącono zapis o arkuszach w dotychczasowej wersji, czyli wypełnianych na wielkich płachtach A3 ( złożonych ). trochę to zaburzyło przekaz.

  Zgłoś

 • jadb (gość)

  jadb (gość)

  07.06.13, 17:20

  rozumiem, że pierwszą stronę arkusza wypełnia się ręcznie

  Zgłoś

 • b (gość)

  b (gość)

  27.05.13, 20:21

  wypełniane jednostronnie, czyli drukowane tylko po jednej stronie kartki, druga strona czysta...

  Zgłoś


Zamknij

Twój komentarz

Galeria

 • Kolejne miliony dla młodych naukowców na realizację badań [WIDEO]

  Kolejne miliony dla młodych naukowców na realizację badań [WIDEO]

  Autor: Newseria

  Data publikacji: 31.07.2014 09:41

  Liczba odwiedzin: 72

  Znani są laureaci piątej edycji programu Lider, prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. 36 młodych naukowców otrzyma w sumie 40 mln złotych na realizację swoich projektów. To będą ich debiuty jako samodzielnych kierowników projektów, a wyniki ich badań mają być potem wdrożone w gospodarce. NCBR do ten pory rozdysponował już 184 mln zł wśród 178 uczestników. »

 • Szklany sufit Wydziału Filologicznego UŁ ujawnia co noszą studentki pod spodem

  Szklany sufit Wydziału Filologicznego UŁ ujawnia co noszą studentki pod spodem

  Autor: Dziennik Łódzki

  Data publikacji: 30.07.2014 13:17

  Liczba odwiedzin: 116

  Wydział Filologiczny UŁ zyskał dodatkowy argument w przyciąganiu na studia specyficznej grupy kandydatów: fanów damskiej bielizny. Wystarczy stanąć pod podłogą parteru nieopodal głównego wejścia do nowego budynku i zadrzeć głowę, by zobaczyć, co dokładnie wkładają na siebie studentki. Podłoga jest szklana, a przed podglądaczami ochronić może tylko noszenie spodni. »

 • Dodatkowa rekrutacja na studia w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie rusza już 30 lipca

  Dodatkowa rekrutacja na studia w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie rusza już 30 lipca

  Autor: natablicy.pl

  Data publikacji: 30.07.2014 12:50

  Liczba odwiedzin: 119

  Już 30 lipca zostanie uruchomiona dodatkowa rekrutacja na studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. »

 • Rodzice nie powinni lekceważyć lęku dziecka przed burzą [WIDEO]

  Rodzice nie powinni lekceważyć lęku dziecka przed burzą [WIDEO]

  Autor: Newseria

  Data publikacji: 30.07.2014 10:44

  Liczba odwiedzin: 125

  Wiele dzieci, zwłaszcza najmłodszych, odczuwa lęk przed burzą. Boją się odgłosów grzmotów i widoku błyskawic. Psycholog Dorota Zawadzka przestrzega, aby w żadnym wypadku nie lekceważyć dziecięcych lęków, ponieważ mogą się one przerodzić w fobie, które w przyszłości utrudnią normalne życie. »

 • Trwa dodatkowa rekrutacja na studia na uczelniach we Wrocławiu

  Trwa dodatkowa rekrutacja na studia na uczelniach we Wrocławiu

  Autor: Gazeta Wrocławska

  Data publikacji: 30.07.2014 10:08

  Liczba odwiedzin: 112

  Wrocławskie uczelnie prowadzą dodatkową rekrutację na studia stacjonarne pierwszego stopnia. Drugi nabór uruchomiono tam, gdzie zostały wolne miejsca. »

 • Uniwersytet Przyrodniczy i Fabryka Mebli Forte rozdały meblowe oskary

  Uniwersytet Przyrodniczy i Fabryka Mebli Forte rozdały meblowe oskary

  Autor: Głos Wielkopolski

  Data publikacji: 30.07.2014 09:57

  Liczba odwiedzin: 75

  Tomasz Maciejewski i jego cyfrowy model niewidocznego z zewnątrz złącza meblowego zwyciężył w pierwszym konkursie na najlepszą "meblarską" pracę dyplomową. Główną nagrodą było 4 tys. złotych i oferta pracy w Fabryce Mebli Forte. Z podobnej propozycji mogą skorzystać także pozostali laureaci. »

 • Studenci Politechniki Poznańskiej budują wyścigowy bolid na konkurs Formuła Student

  Studenci Politechniki Poznańskiej budują wyścigowy bolid na konkurs Formuła Student

  Autor: Głos Wielkopolski

  Data publikacji: 30.07.2014 09:42

  Liczba odwiedzin: 69

  Studenci z Politechniki Poznańskiej budują profesjonalny bolid wyścigowy na międzynarodowy konkurs motoryzacyjny Formuła Student organizowany przez Institution of Mechanical Engineers (Instytut Inżynierów Mechaników) wspólnie z koncernami przemysłowymi. »

 • Podręczniki szkolne za drogie. Jak uzyskać dofinansowanie wyprawki szkolnej?

  Podręczniki szkolne za drogie. Jak uzyskać dofinansowanie wyprawki szkolnej?

  Autor: Kurier Lubelski

  Data publikacji: 30.07.2014 09:16

  Liczba odwiedzin: 105

  Po raz pierwszy uczniowie I klas otrzymają darmowy podręcznik, uczniowie starszych klas podręczniki muszą kupić sami. W tym roku podręczniki szkolne są droższe nawet o 100 zł. Kto może uzyskać wsparcie finansowe z rządowego programu "Wyprawka szkolna" na zakup podręczników? »

 • Magia dla małych i dużych. Festiwal Sztuki Iluzji na Farmie Iluzji

  Magia dla małych i dużych. Festiwal Sztuki Iluzji na Farmie Iluzji

  Autor: Informacja prasowa

  Data publikacji: 30.07.2014 08:53

  Liczba odwiedzin: 104

  W dniach 6-7 września 2014 roku, w Park Edukacji i Rozrywki Farma Iluzji, odbędzie się Festiwal Sztuki Iluzji - jedyna iluzjonistyczna impreza w Polsce organizowana na taką skalę i z takim profesjonalizmem. Będzie to już trzecia edycja tego wydarzenia. »

 • Rekrutacja na studia 2014/2015. Studia stacjonarne na UW oblegane. Mniej chętnych na studia zaoczne i wieczorowe [WIDEO]

  Rekrutacja na studia 2014/2015. Studia stacjonarne na UW oblegane. Mniej chętnych na studia zaoczne i wieczorowe [WIDEO]

  Autor: Newseria

  Data publikacji: 30.07.2014 08:29

  Liczba odwiedzin: 103

  Pomimo niżu demograficznego Uniwersytet Warszawski nie ma problemu z zapełnieniem dostępnych miejsc. Po pierwszej turze rekrutacji tylko na 10 stacjonarnych kierunkach licencjackich ruszyła kolejna runda zapisów. Uczelnia oczekuje, że jak co roku będzie miała ok. 30 tys. kandydatów. Najwięcej chętnych jest na ekonomię i prawo, a w przeliczeniu na miejsce – na lingwistykę stosowaną i sinologię. »

 • Jak zostać gwiazdą ceremonii odebrania dyplomów? [WIDEO]

  Jak zostać gwiazdą ceremonii odebrania dyplomów? [WIDEO]

  Autor: STORYFUL/ x-news

  Data publikacji: 30.07.2014 08:00

  Liczba odwiedzin: 68

  Podczas ceremonii rozdania dyplomów, większość studentów ma jedną wspólną obawę: niefortunna wywrotka. Pomimo tego, Terri NGwinghei nie zrezygnowała z włożenia na tę okazję swoich oszałamiająco wysokich butów, które własnoręcznie wykonała. Co stało się później? »

 • Minister edukacji Kluzik-Rostkowska: Szkoła powinna być neutralna światopoglądowo

  Minister edukacji Kluzik-Rostkowska: Szkoła powinna być neutralna światopoglądowo

  Autor: natablicy.pl

  Data publikacji: 29.07.2014 13:30

  Liczba odwiedzin: 139

  Minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska odniosła się do ostatniego pomysłu internautów, aby nauczyciele podobnie jak lekarze mieli własną deklarację wiary i sumienia. Minister uważa, że szkoła powinna być neutralna światopoglądowa. »

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • Następna »

Rok szkolny 2013/2014 - daty

Sonda

Połowa wakacji już za nami! Co zamierzacie robić w sierpniu?

Leżing, plażing, smażing c.d - jeśli tylko pogoda dopisze :)
27%
Wyjeżdżam nad morze/na Mazury/w góry
27%
W sierpniu mam poprawkę z matury
27%
Nigdzie nie wyjeżdżam. Zostaję w domu i spotykam się ze znajomymi
19%

juniorfutbol.pl

 • Najdrożsi nastolatkowie w historii futbolu (GALERIA)

  Najdrożsi nastolatkowie w historii futbolu (GALERIA)

  Autor: mgs

  Data publikacji: 31.07.2014 14:55

  Liczba odwiedzin: 1524

  W piłkarskim świecie niezwykle ceni się młode talenty, z których w przyszłości wyrastają prawdziwe gwiazdy wielkiego formatu. Kluby płacą krocie, by w swych szeregach mieć kilku młodych i perspektywicznych zawodników. Oto dziesięciu najdroższych nastolatków w historii futbolu! »

 • Uwaga. Talent | 19-latek podpisał kontrakt z Arsenalem

  Uwaga. Talent | 19-latek podpisał kontrakt z Arsenalem

  Autor: mgs

  Data publikacji: 31.07.2014 14:07

  Liczba odwiedzin: 264

  Jeśli masz dziewiętnaście lat i podpisujesz profesjonalny kontrakt z Arsenalem Londyn to znak, że potencjał i umiejętności, jakie w tobie drzemią są na tyle duże, że dostrzegł je sam Arsene Wenger. Poznajcie młodego Caluma Chambersa, który spełnił marzenia i kilka dni temu stał się pełnoprawnym "Kanonierem". »

Najnowsze materiały

Najczęściej komentowane

Najpopularniejsze materiały

Polskapresse sp z.o.o informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie natablicy.pl podlegają ochronie. Dowiedz się więcej
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej

Copyright Polskapresse Sp. z o.o. Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności

Witryna korzysta z plików cookies oraz informacji zapisywanych i odczytywanych z localStorage, aby dopasować interesujące treści oraz reklamy. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki, w szczególności w zakresie cookies, oznacza, że pliki będą umieszczane na urządzeniu końcowym. Możesz zmienić ustawienia przechowywania i dostępu do cookies i localStorage używając ustawień przeglądarki lub używanego urządzenia. Szczegóły w „Polityce Prywatności”.

Zamknij