winieta na tablicy

Langloo

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty 2013 z Operonem. Nauczyciele pomagali uczniom w rozwiązywaniu testu?

Autor: natablicy.pl

Data publikacji: 16.03.2013 11:11

Liczba odwiedzin: 18803

Tagi: podstawówka, ogólnopolski sprawdzian kompetencji trzecioklasisty, 14 marca sprawdzian trzecioklasisty, trzecioklasiści będą się sprawdzać, test sprawdzający, co było na teście trzecioklasisty, sprawdzian trzecioklasisty z operonem, sprawdzian trzecioklasiści operon, test trzecioklasiści operon, sprawdzian trzecioklasistów z operonem, sprawdzian operon trzecioklasiści, sprawdzian trzecioklasisty z operonem 2013, sprawdzian trzecioklasiści operon 2013, test trzecioklasiści operon 2013, sprawdzian trzecioklasistów z operonem 2013, sprawdzian operon trzecioklasiści 2013, test trzecioklasisty 2013, sprawdzian trzecioklasisty 2013, testy trzecioklasisty 2013, test kompetencji trzecioklasisty 2013, sprawdzian trzecioklasisty marzec 2013, przygotowania do sprawdzianu trzecioklasisty 2013, co było na sprawdzianie trzecioklasisty z operonem 2013, pierwszy sprawdzian trzecioklasistów, arkusze test trzecioklasisty, ogólnopolski sprawdzian trzecioklasisty operon arkusze i odpowiedzi, test trzecioklasisty arkusz, test trzecioklasisty odpowiedzi, testy trzecioklasisty, test trzecioklasisty, sprawdzian trzecioklasisty testy, sprawdzian trzecioklasisty 2013 film, jak poszedł test, pytania do testu, test był prosty, opinie trzecioklasistów, egzamin trzecioklasisty, sprawdzian trzecioklasisty, test trzecioklasisty, trzecioklasiści egzamin, sprawdzian, sprawdzian trzecioklasisty, nauka, egzamin, test 2013, sprawdzian 2013 trzecioklasisty, sprawdzian dla trzecioklasisty, sprawdzian trzecioklasisty 2013, test kompetencji trzecioklasisty arkusz 2013, operon trzecioklasiści 2013, arkusze test trzecioklasisty 2013, trzecioklasiści arkusze, arkusze test trzecioklasisty 2013, arkusze test trzecioklasisty operon 2013, arkusz zadań z matematyki dla trzecioklasistów, test trzecioklasisty odpowiedzi, test trzecioklasisty odpowiedzi marzec 2013, tekst o muminkach, test trzecioklasisty muminki, pomoc przy rozwiązywaniu testu, nauczyciele pomagali trzecioklasistom, opinie po teście trzecioklasistów

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty 2013 z Operonem już za nami. Rodzice i uczniowie wymieniają się teraz spostrzeżeniami na temat testu. Pojawiają się też wątpliwości co do samego przeprowadzenia sprawdzianu w szkołach.

Sprawdzian trzecioklasisty
 
Sprawdzian trzecioklasisty
fot. Arkadiusz Gola/Dziennik Zachodni

W czwartek, 14 marca uczniowie klas trzecich szkół podstawowych rozwiązywali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty 2013 przygotowany przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon i Grupę Wydawniczą Polskapresse.

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty 2013 z Operonem [ARKUSZ, TEST, ZADANIA, ODPOWIEDZI, ROZWIĄZANIA]

Po opublikowaniu testu i odpowiedzi w internecie, rodzice i uczniowie zaczęli komentować poziom trudności sprawdzianu i sposób przeprowadzenia go w szkołach. Pojawiły się wątpliwości, czy to dobrze, że w niektórzy trzecioklasiści mogli liczyć na pomoc nauczycieli, a niektórzy nie.

"No i tak to wygląda, że w niektórych szkołach nauczyciele podpowiadają swoim uczniom, żeby lepiej szkoła w rankingu wypadła. To niesprawiedliwe wobec uczciwych szkół i dzieci. Tak nie powinno być.Córka powiedziała ,że testy były łatwe i u niej w szkole jest nie do pomyślenia, żeby nauczyciele podpowiadali." - napisała mama w komentarzach pod artykułem w serwisie natablicy.pl.

"a nam pani nie podpowiadała,bo powiedziała ze jak wypadniemy zle to też o niej swiadczy co ma zmienic by nas lepiej uczyc.Ja polak napisałam cały a matme 8zadań.Ale się bałam a filmu też nie puscili nam" - wskazuje z kolei ewa.

Jak było w rzeczywistości? Nauczycieli podpowiadali czy nie? Czy to dobrze? PISZCIE CO O TYM MYŚLICIE I JAK BYŁO W WASZYCH SZKOŁACH. JESTEŚMY CIEKAWI, JAKIE JEST WASZE ZDANIE NA TEN TEMAT!

ZOBACZ TAKŻE

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty 2013 z Operonem. Opinie: polski łatwy, matematyka nieco trudniejsza

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty 2013 z Operonem. Uczniowie czytali tekst o Muminkach

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty 2013 z Operonem w SP nr 8 w Sosnowcu [ZDJĘCIA]

Komentarze (45)

 • ana (gość)

  ana (gość)

  27.09.14, 23:48

  Czy taki sam test otrzymują dzieci niewidome, bo głuche tak i ..... to jest skandal.

  Zgłoś

 • mmmm (gość)

  mmmm (gość)

  14.04.14, 18:07

  Znam to wszystko. Dzieci mówiły, że pani podpowiadała odpowiedzi.

  Zgłoś

 • olusienka4@uniwersytetdzieci.pl (gość)

  olusienka4@uniwersytetdzieci.pl (gość)

  02.04.14, 19:46

  ola to jest gupie

  Zgłoś

 • olusienka4@uniwersytetdzieci.pl (gość)

  olusienka4@uniwersytetdzieci.pl (gość)

  02.04.14, 19:40

  bez sensu poco ta strona

  Zgłoś

 • [***] (gość)

  [***] (gość)

  18.05.13, 22:05

  wwww

  Zgłoś

 • 05.05.13, 15:38

  Komentarz usunięty

 • 19.04.13, 18:07

  Komentarz usunięty

 • xy (gość)

  xy (gość)

  17.04.13, 14:48

  Nauczycielka w szkole mojego dziecka w ogóle nie kierowała się kluczem, bo jej się nie chciało, tylko wymyśliła własną punktację tak, żeby razem było po 20 punktów z każdej części. Wypracowanie oceniła "na oko". Ciekawe, jaką wartość diagnostyczną i porównawczą ma taki test.

  Zgłoś

 • bambuła (gość)

  bambuła (gość)

  14.04.13, 16:12

  nie ma żadnych testuf bu.:(

  Zgłoś

 • 02.04.13, 19:01

  Komentarz usunięty

 • cytrusandświadek6 (gość)

  cytrusandświadek6 (gość)

  27.03.13, 12:57

  NA ty sprawdzianie było to czego się nieuczyliśmy się

  Zgłoś

 • mjuhg;p7;9 pv (gość)

  mjuhg;p7;9 pv (gość)

  25.03.13, 20:41

  6c8pxty75875o

  Zgłoś

 • de_Konstruktor (gość)

  de_Konstruktor (gość)

  21.03.13, 12:25

  Dlaczego nikt nie mówi wprost, że test jest organizowany przez firmę prywatną? Czy rodzice wyrażali zgodę na taki test? Czy szkoła udostępniła dane osobowe uczniów prywatnej firmie? Nigdzie nie znalazłem takich informacji!

  Zgłoś

 • ja (gość)

  ja (gość)

  20.03.13, 18:28

  Wielu dorosłych też się denerwuje jak idzie na rozmowę o pracę.Tym bardziej,że w wielu zawodach są podczas takiej rozmowy testy psychologiczne.Dzieciaczki dla Was takim pierwszym testem w życiu był ten trzecioklasisty.Ale wielkie brawo dla Was!Udało Wam się przez to przejść.Już po wszystkim teraz dalej możecie się bawić i doskonalić swoją wiedzę.Wielki plus i uścisk ręki za to. Pozdrawiam

  Zgłoś

 • 20.03.13, 17:30

  Komentarz usunięty

 • kaja (gość)

  kaja (gość)

  20.03.13, 17:26

  fajnie było lecz troche strachu

  Zgłoś

 • mama 3 klasisty (gość)

  mama 3 klasisty (gość)

  20.03.13, 08:47

  Zgadzam się z rodzicem 3klasisty.Dodam,że forma testu nie daje tak wspaniałej jakby się wydawało możliwości na całkowite sprawdzenie umiejętności dziecka. Po pierwsze podobne testy powinny dzieci pisać w ramach zakończenia jakiegoś tematu normalnie w swoich klasach z nauczycielem.Po drugie jedne dzieci lubią się bardziej wypowiadać, pisanie zajmuje więcej czasu,jeszcze innym czytanie tekstu zajmuje więcej czasu. Chcieliśmy,żeby szły do szkoły 6 -latki,a przygotowany test jest eliminacją tych młodszych dzieci.Skandal

  Zgłoś

 • rodzic 3klasisty (gość)

  rodzic 3klasisty (gość)

  19.03.13, 22:41

  Ogólnie to test NIE WYPAŁ ze strony układających go Wizjonierów ;) bo kupę rzeczy widać dzieci nie przerabiały jeszcze,albo są w trakcie, zadań podchwytliwych na lekcjach nie biorą, w książkach takowych też nie mają.Obwodu nie ma, tabliczka mnożenia zakres od 30 do 100, a średnio to mają do 50 jak po koment.widać. Liczenie jedni mieli do 1000 a niektórzy jeszcze do 100. A poziom czytania u dzieci też szerokiej rozpiętości, a o samodzielnym dokończeniu opowiadania już nie wspomnę, jak niektórzy jeszcze nie brali nawet budowy opowiadania,że jest wstęp,rozwinięcie,zakończenie. PORAŻKA całkowita układających test,która niestety przełożyła się na porażkę uczniów i dołożyła im tylko niepotrzebnego stresu. Na pewno będzie już się im przyjemniej uczyło do końca roku. Pozostaje zatem tylko zaprosić owych Wizjonierów do poczytania książek z jakich dzieci korzystają,oczywiście z małą poprawką na to że książki obejmują program do VI a teraz 14III więc maja prawo wielu rzeczy jeszcze nie wiedzieć!

  Zgłoś

 • nauka (gość)

  nauka (gość)

  19.03.13, 20:04

  U mnie wyszło po równo, 70% matma i 70% polski. W klasie 6 dzieci z opiniami, potencjalni dyslektycy i niski poziom intelektualny oraz ciężkie wady wymowy i ubytki słuchu. Test moim zdaniem nie był trudny, ale wg dzieci trochę tak. Napisali dokładnie na swoje możliwości. Dodam, ze w programie jeszcze nie było obwodu, ani w podręcznikach nie mieli zadań "podchwytliwych". Polski porażka z podaniem przykładu do rodziny wyrazu. dzieci myślały, ze mają zrobić wg wzoru i większość tak zrobiła. W przykładzie wyraz dom - domek, domowy, domownik, a na teście wyraz las - wg przykładu wychodzi lasek, lasowy, lasownik. Kto to wymyślał? A liczenie głosek z "i" przed samogłoską? tego nie było w programie. Tez porażka. i klucz bez sensu. Matematyka - w jednym może obliczyć w pamięci i ma a to punkty, w drugim musi pisemnie - jak zrobi w pamięci brak punktu. To mogą liczyć w pamięci czy nie? Dużo pytań do twórców...

  Zgłoś

 • takja (gość)

  takja (gość)

  19.03.13, 17:54

  Ciekawe czy te panie,które podpowiadały dzieciom nie mają wyrzutów sumienia?W końcu test był przewidziany dla dzieci.Może nie wszystkie zapoznały się z pełnym programem klasy trzeciej ale pewnie były takie co na lekcji się nudzą i pani im dała do zrobienia więcej zadań.Wszystko zależy od tego,który przedmiot dzieci bardziej lubią matematykę czy język polski.

  Zgłoś


Zamknij

Twój komentarz

Polecamy

Sonda

W trakcie Przerwy Świątecznej 2014 zamierzam...

Zajadać świątecznymi smakołykami - pierogami, makowcem, piernikiem
29%
Lenić się od rana do wieczora :)
24%
Uczyć do majowego egzaminu maturalnego
21%
Spotykać się z kolegami i koleżankami
13%
A ja wyjeżdżam na narty w góry!
13%

juniorfutbol.pl

 • Liga Młodzieżowa UEFA - który klub ma najlepszych młodych zawodników? (WYNIKI, PARY 1/8, STRZELCY)

  Liga Młodzieżowa UEFA - który klub ma najlepszych młodych zawodników? (WYNIKI, PARY 1/8, STRZELCY)

  Autor: tom

  Data publikacji: 19.12.2014 13:53

  Liczba odwiedzin: 866

  Wraz z końcem fazy grupowej Ligi Mistrzów zakończyły się także grupowe zmagania Ligi Młodzieżowej UEFA. W poniedziałek 15 grudnia rozlosowano pary 1/8 finału turnieju. Obrońcy tytułu młodzi piłkarze Barcelony zagrają z Anderlechtem. W razie awansu kolejnym rywalem Blaugrany może być... Real Madryt. »

 • Ntcham-Ambrose, czyli o dwóch francuskich nastolatkach, którzy podbijają Manchester

  Ntcham-Ambrose, czyli o dwóch francuskich nastolatkach, którzy podbijają Manchester

  Autor: tom

  Data publikacji: 19.12.2014 10:24

  Liczba odwiedzin: 219

  Manchester City zakwalifikował się do 1/8 finału Ligi Młodzieżowej UEFA. W składzie drużyny U19 "The Citizens" znajduje się dwóch Francuzów - 18-letni pomocnik Olivier Ntcham i 17-letni napastnik Thierry Ambrose. W Anglii "opiekuje" się nimi m.in. były reprezentant Francji Patrick Vieira, który jest trenerem drużyny rezerw. Nic dziwnego, że ich umiejętności rosną w fenomenalnym tempie. »

Najnowsze materiały

 • Bożonarodzeniowe życzenia od minister edukacji Joanny Kluzik-Rostkowskiej [WIDEO]

  Bożonarodzeniowe życzenia od minister edukacji Joanny Kluzik-Rostkowskiej [WIDEO]

  Autor: Natablicy.pl / MEN

  Data publikacji: 24.12.2014 15:08

  Liczba odwiedzin: 71

  Minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska w specjalnym filmiku składa przedszkolakom, uczniom, rodzicom, wszystkim nauczycielom i innym pracownikom oświaty życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. »

 • Choinka na uśmiech. Dobry nastrój nagradza rozbłyskiem lampek [WIDEO]

  Choinka na uśmiech. Dobry nastrój nagradza rozbłyskiem lampek [WIDEO]

  Autor: TVN24/X-News

  Data publikacji: 24.12.2014 14:53

  Liczba odwiedzin: 105

  Taka choinka nie wybaczy braku dobrego świątecznego nastroju. By zapłonęły na niej świecidełka, musimy się do niej uśmiechnąć. System wykorzystuje standardową kamerę internetową, które obserwuje naszą twarz, a program stara się dopasować obraz mimiki do wcześniej zdefiniowanych emocji, których opis zapisano w jego bazie danych - tłumaczy Konrad Bocian z firmy Quantum Lab. »

 • MEN: Dystrubucja trzeciej części "Naszego Elementarza" - "Wiosna" zakończona

  MEN: Dystrubucja trzeciej części "Naszego Elementarza" - "Wiosna" zakończona

  Autor: Natablicy.pl/ MEN

  Data publikacji: 24.12.2014 10:41

  Liczba odwiedzin: 62

  Zakończyła się dystrybucja trzeciej części „Naszego elementarza” - "Wiosna" darmowego podręcznika dla pierwszoklasistów. Ponad 555 tysięcy książek trafiło do przeszło 12 tysięcy szkół. »

 • Kometa, wybuch supernowej. Czym właściwie była Gwiazda Betlejemska? [WIDEO]

  Kometa, wybuch supernowej. Czym właściwie była Gwiazda Betlejemska? [WIDEO]

  Autor: Dzień Dobry TVN/x-news

  Data publikacji: 24.12.2014 09:34

  Liczba odwiedzin: 81

  Tomasz Rożek wyjaśnia czym była Gwiazda Betlejemska. Fizyk przybliżył także tło historyczne. - Ten okres czasu jest dobrze przebadany, bo wszyscy się interesują, czym jest Gwiazda Betlejemska - dodał naukowiec. »

 • Około 15 proc. zabawek na rynku ma certyfikaty bezpieczeństwa [WIDEO]

  Około 15 proc. zabawek na rynku ma certyfikaty bezpieczeństwa [WIDEO]

  Autor: Newseria

  Data publikacji: 24.12.2014 09:25

  Liczba odwiedzin: 53

  Producenci zabawek coraz częściej chcą się wyróżnić na rynku dzięki certyfikatom bezpieczeństwa dla swoich produktów. Dla eksporterów to wręcz konieczność, by dotrzeć do największych zagranicznych sieci handlowych. Już od połowy roku firmy certyfikujące obserwują wzrost liczby firm aplikujących o certyfikaty, by uzyskać je przed okresem świątecznym. »

 • Życzenia Świąteczne od Natablicy.pl dla naszych czytelników! :)

  Życzenia Świąteczne od Natablicy.pl dla naszych czytelników! :)

  Autor: Natablicy.pl

  Data publikacji: 24.12.2014 08:55

  Liczba odwiedzin: 86

  Natablicy.pl składa najserdeczniejsze życzenia uczniom, studentom, nauczycielom, rodzicom, pracownikom szkół, placówek oświatowych i naukowych oraz wszystkim, którzy są z nami zawsze lub tylko czasami. »

Rok szkolny 2014/2015 - daty

Polskapresse sp z.o.o informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie natablicy.pl podlegają ochronie. Dowiedz się więcej
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej

Copyright Polskapresse Sp. z o.o. Kontakt | Regulamin | Polityka prywatności

Witryna korzysta z plików cookies oraz informacji zapisywanych i odczytywanych z localStorage, aby dopasować interesujące treści oraz reklamy. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki, w szczególności w zakresie cookies, oznacza, że pliki będą umieszczane na urządzeniu końcowym. Możesz zmienić ustawienia przechowywania i dostępu do cookies i localStorage używając ustawień przeglądarki lub używanego urządzenia. Szczegóły w „Polityce Prywatności”.

Zamknij